W związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy, Wilanów czekają zmiany w organizacji ruchu. Najbliższe dotkną ruch na ulicy Przyczółkowej. Chodzi o rejon powstającego węzła z drogą ekspresową S2. Ruch w Kierunku Konstancina-Jeziorny, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Karuzela i Europejską do ulicy Pałacowej, zostanie skierowany na docelową jezdnię. Utrzymana będzie tymczasowa jezdnia. Będzie można nią dojechać do ulicy Karuzela. Wyjazd na ulicę Przyczółkową nadal będzie możliwy tylko w prawo (w stronę Konstancina-Jeziorny).

Na ulicy Marcepanowej zostanie utrzymana zawrotka dla jadących od strony Mokotowa. Ruch w kierunku centrum nadal będzie odbywał się tymczasową jezdnią mijającą plac budowy.

Ścieżka dla ludzi wpatrzonych w smartfony

Budowa POW

Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 roku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *