Jak zapowiedział prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski – niebawem rozpoczną się prace mające na celu przebudowanie centrum stolicy. Warszawski ratusz zaprezentował wizualizację pomysłu na rondzie Czterdziestolatka, które znajduje się przy Dworcu Centralnym.

Rafał Trzaskowski dziś poinformował o rozpoczętym przetargu na przejścia naziemne:

Jak zapowiedział Ratusz już w grudniu, oto zmiany które czekają rondo Czterdziestolatka:

Przejścia dla pieszych przy rondzie Czterdziestolatka zostaną wytyczone przez północne i zachodnie ramię skrzyżowania a także przez ul. Chałubińskiego na osi Nowogrodzkiej. Działania te pozwolą wyprowadzić część ruchu pieszego z przejścia podziemnego, co poprawi komfort przemieszczania się. Zlikwidowane zostaną też istniejące bariery architektoniczne (uskoki, krawężniki), pojawią się udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Przybędzie też ławek.

Najbardziej ruchliwa arteria w centrum miasta z… przejściami naziemnymi?

Warszawiacy obawiają się tego pomysłu ze względu na bezpieczeństwo. W pobliżu ronda znajduje się pętla autobusowa, linie tramwajowe i dziesiątki samochodów przejeżdżających w każdej minucie. Przejścia podziemne w tym miejscu spełniały swoją rolę, dlaczego teraz prezydent miasta chce stworzyć niebezpieczne przejścia naziemne?

W rozmowie z Życiem Stolicy, tak mieszkanka Warszawy podsumowała pomysł prezydenta Warszawy:

To jest głupie. Bezpieczne przejścia podziemne są, również niepełnosprawni mogą z nich korzystać bo są schody ruchome i windy. Czemu mają służyć nowe przejścia? Chyba do generowania większej ilości wypadków i drenowaniu pieniędzy z miejskiej kasy!

A jakie jest Wasze zdanie?

Radni KO chcą muralu z napisem „Konstytucja”! Popieracie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *