„(…) jest sporo chaosu” – powiedział Rafał Trzaskowski. Reforma edukacji na Mazowszu udała się, nie było problemów, wszystko przeszło z godnością”- zapewnił wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

„Nie jest łatwo w tym roku, bo jak wszyscy wiecie, niestety w szkołach jest sporo chaosu, w związku z tym, co wymyślił rząd” – powiedział Trzaskowski podczas inauguracji roku szkolnego w XXX LO im J. Śniadeckiego.

„Wszyscy wiedzieliście, że będzie kumulacja roczników, że będzie trzeba uczyć się w trudnych warunkach, ale jestem absolutnie przekonany, że dacie sobie radę.” – dodał.

Trzaskowski zapewnił, że miasto będzie wspierać nauczycieli i zaapelował do nich by dbali o poziom nauczania, który — jak sam ocenił — jest bardzo wysoki.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wraz z wojewodą mazowieckim uczestniczyli w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 w szkole podstawowej nr 3 im Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie.

„Jak dziś pamiętam, kiedy z panią kurator rozpoczynaliśmy drogę reformy, mieliśmy przeczucie, że ona nie będzie łatwa (…). Edukacja jest bardzo ważną częścią naszego życia, a może – niektórzy mówią – jedną z najważniejszych. Dlatego tak ważne było, żebyśmy tutaj uzyskali konsensus. Ja mogę powiedzieć szczerze, na Mazowszu to się panie premierze udało, nie było problemów, my tę reformę dzisiaj symbolicznie kończymy” – powiedział wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Podczas uroczystości podziękował samorządowcom, nauczycielom oraz pracownikom, dzięki którym „wszystko przeszło z godnością”. „Dziękuję, kłaniam się nisko” – powiedział.

„Nie znam samorządowca, który by mówił negatywnie, nie chciał mówić pozytywnie o edukacji. Nie znam samorządowców, którzy nie chcą inwestować w edukację. Jestem przekonany, gdy dziś następuje ten element połączenia spraw takich dość trudnych, systemowych, z tym, co jest najważniejsze w środku, kwestia nauczania, programów, tego, jak ma wyglądać to wszystko, mam nadzieję, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik” – dodał Sipiera.

Stołeczny ratusz odpowiedział na skargę wojewody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *