Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zamieści w mediach społecznościowych emocjonalny wpis. Z jego kontekstu wynika, że ma on ogromny żal do Premiera Morawieckiego i Ministra Szumowskiego, że rozporządzenie o nowych zasadach poruszania się w warunkach epidemii zostało opublikowane wczoraj przed 21:00.

Warszawski włodarz nie wspomina, że rząd informował o zmianach kilka godzin przez publikacją rozporządzenia.

„Treść rozporządzenia została opublikowana przed 21.00. A przypominam, że to na nas, samorządach, spoczywa odpowiedzialność za wiele z ogłoszonych przez rząd rozwiązań. Rozwiązań, które mają obowiązywać od jutra. Na jakiej podstawie mieliśmy się do wcielenia ich w życie przygotować? Informacji na stronie rządowej (które zmieniały się w ciągu dnia już kilka razy) i grafik w mediach społecznościowych?”

– stwierdził Trzaskowski

Co więcej z wpisu Prezydenta Warszawy wynika, że komunikacja publiczna w Warszawie ma poważne problemy kadrowe, które zagrażają sprawnemu funkcjonowaniu miasta!

„Trzeba jednak pamiętać o jeszcze jednej sprawie – zdrowiu i bezpieczeństwie kierowców, motorniczych czy maszynistów. Wśród nich, tak jak w wielu innych grupach zawodowych, są tacy, którzy opiekują się swoimi dziećmi w domach. Niektórzy chorują, zaledwie kilka godzin temu otrzymaliśmy niepokojące wieści z SKM: Warszawska Szybka Kolej Miejska. Mierzymy się w tym momencie ze sporymi problemami kadrowymi.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *