Ogłoszono kolejny przetarg związany z budową trasy do Wilanowa. Niedługo zostanie przygotowana dokumentacja umożliwiająca rozpoczęcie prac budowlanych.

Jest to kolejny etap realizacji projektu tramwajowego. Przetarg dotyczy stworzenia dokumentacji projektowej, która umożliwi rozpoczęcie budowy trasy o długości 1.6 km. Nowy odcinek ma łączyć Warszawę Zachodnią z ulicą Grójecką. Wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał 18 miesięcy na przygotowanie wyżej wspomnianej dokumentacji projektowej, jak również na zdobycie zgód oraz poszczególnych pozwoleń administracyjnych. Oferty można składać do 5 sierpnia.

Przypominamy, że jest to kolejny przetarg, który jest bezpośrednio związany z budową trasy tramwajowej do Wilanowa. W maju tego roku ogłoszono przetarg na projekt i budowę odcinka trasy na obszarze ulicy Gagarina. Budowę odcinka z Warszawy Zachodniej do ulicy Grójeckiej zaplanowano na lata 2022 i 2023. Nowy trasa będzie rozpoczynać się pod dworcem Warszawa Zachodnia. Stamtąd tramwaje przewiozą pasażerów tunelem pod Parkiem Zachodnim, wyjazd z tunelu będzie zlokalizowany pomiędzy jezdniami. Ul Bitwy Warszawskiej 1920 r., następnie trasa będzie biegła aż do ulicy Grójeckiej. Na końcu trasy zostanie wybudowany węzeł rozjazdowy.

Dzięki budowie nowej trasy podróż z Wilanowa do stacji metra Centrum wyniesie około 25 minut, a do Dworca Zachodniego 30 minut.

Kozy zamiast kosiarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja