Znany dziennikarz Tomasz Sekielski trafił na grupę „Święte Krowy Warszawskie”. Wszystko przez to, że jak donoszą niektóre media, gdy prowadził program Onet Rano wyprzedził przed przejściem dla pieszych. I tak Sekielski został „warszawską krówką” czyli kierowcą samochodu, który nie przestrzega przepisów, przynajmniej w oczach członków grupy. Do wykroczenia miało dojść w ścisłym centrum Warszawy, przy siedzibie KNF.

Czy Sekielski złamał przepisy prawa drogowego? Zdania są podzielone, bo droga, którą się poruszał to dwa pasy w jednym kierunku rozdzielone linią ciągłą – co dla niektórych jest argumentem, że Sekielski nie popełnił wykroczenia. A waszym zdaniem Sekielski złamał przepisy?

OnetRano to program, w którym prowadzący prowadząc samochód odbywa rozmowę ze swoim gościem. Jego formuła budzi wątpliwości jako program, który może zagrażać bezpieczeństwu na drodze.

Wyczyn Sekielskiego jest dokładnie opisany na jednym z portali.

Jak możemy przeczytać w artykule:

„Prawo zabrania takiego manewru. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim oraz omijanie pojazdów, które zatrzymały się, by przepuścić pieszych to niezwykle groźne zachowania kierowców, które często prowadzą do tragicznych wypadków.”.

Wyczyn Sekielskiego można zobaczyć tutaj, akcja od 13:35 minuty.

Jak niebezpieczny jest taki manewr możemy zobaczyć na tej kompilacji nagrań:

Gdyby uznać, że dziennikarz Onet popełnił wykroczenie powinien zostać ukarany mandatem 200 złotych i 10 pkt. karnymi. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja