Dziś na terenie niektórych szkół odbyło się wydarzenie zorganizowane przez Kampanię Przeciw Homofobii”. Jak się okazuje, wiele szkół nie przyłączyło się do akcji. W jednej ze szkół w Toruniu uczniowie nie dostali zgodny na organizację tęczowego piątku”. Z nieoficjalnych informacji wynika, że młodzież urządziła wydarzenie przed budynkiem szkoły.

„W Gdańsku żadna ze szkół nie włączyła się w akcję ‚Tęczowy Piątek’ ” – powiedział Piotr Kowalczuk. „Patrząc na skalę nienawiści do innych orientacji seksualnych, mówienie o szacunku do drugiego człowieka jest niezbędne” – dodał.

„Tęczowy piątek” oficjalnie nie doszedł do skutku między innymi w Gdańsku, Sopocie, Szczecinie czy Katowicach. Nie oznacza to jednak, że tak nie jest. Szkoły boją się informować o takich działaniach przed lub w trakcie. Myślę, że bardziej post factum pojawi się taka informacja. Wiem, że młodzież, która jest u nas w stowarzyszeniu na pewno sama na własną rękę świętuje Tęczowy piątek”. Ubrali kolorowe elementy, koszulki z motywem tęczy” – skomentowała Monika Tichy ze Stowarzyszenia Lambda Szczecin.

„Tęczowy piątek jest inicjatywą środowisk LGBT, która ma na celu rzekome wsparcie uczniów uważających się za osoby nieheteroseksualne. Niestety jest to inicjatywa fałszywa z kilku względów. Po pierwsze jest bezprawna, o czym wspominają kuratorzy oświaty, bowiem w czasie lekcji nie mają prawa odbywać się zajęcia niezgodne z programem nauczania. Po drugie jest nieprawdziwa merytorycznie. Tożsamość płciowa człowieka formuje się dopiero po 20. roku życia. Wola przebywania z osobami tej samej płci to normalne zjawisko zwane homofilnością, które z czasem zanika. Jakiekolwiek wcześniejsze próby wmawiania młodym osobom, że są LGBT to ideologia, a nie edukacja” – powiedział Przemysław Majewski.

W komunikacie przesłanym przez katowicki magistrat, który został opublikowany przez Onet, czytamy, że „Katowice są miastem, w którym każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów z poszanowaniem obowiązującego prawa. W naszym mieście odbywają się zgromadzenia i marsze różnych grup, które przedstawiają swoje poglądy, np. Marsz dla Klimatu, Marsz Równości, Marsz dla życia i rodziny. Natomiast należy zaznaczyć, że szkoła nie powinna być miejscem propagowania jakichkolwiek poglądów.”

Na temat organizowanego wydarzenia wypowiedział się także prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski, który twierdzi, że akcja „odbywa się z oczywistym naruszeniem przepisów prawa oświatowego i bez wiedzy rodziców, którym Konstytucja RP zastrzega pierwszeństwo wychowawcze, a więc prawo do decydowania o wychowaniu dzieci zgodnie z przekonaniami”. ” Tęczowy piątek’ jest próbą dokonania wrogiego przejęcia szkół” – dodał.

Warszawiacy odmówią publiczny różaniec

One Comment on “„Tęczowy piątek” bez poparcia szkół”

  1. Bóg stworzył pierwotnie mężczyznę i kobietę. Napełnił przekazał im przywilej wolnej woli i nakazał im zapełniać ziemię, która jest im poddana. Jednak w swojej mądrości musiał dopuścić niedoskonałość naszego rozwoju w dalszych pokoleniach. Różne sytuacje opisane są w piśmie świętym. Zwalczając inności występujemy przeciwko Stwórcy bo nie wiemy co zamierzał, stawiając się ponad Nim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *