Dziś pracownicy warszawskich urzędów otrzymali listy z podejrzanym proszkiem oraz informację o podłożeniu bomby. Ewakuowano ponad tysiąc osób.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w Urzędzie Skarbowym na Pradze-Północ oraz w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na Pradze-Południe.

„O 9 dostaliśmy informację o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w budynku urzędu przynależącego do dzielnicy Targówek. Zanim policjanci dojechali na miejsce, naczelnik podjął decyzję o ewakuacji. 200 osób wyszło na zewnątrz” — powiedziała podkom. Paulina Onyszko z policji na Pradze-Północ.

„Trzy osoby miały kontakt z przesyłką. Trafiły na obserwację, a my pobraliśmy proszek do dalszych badań” — wyjaśnił Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej.

Jak przekazano, informacja o bombie została napisana na kartce, która znajdowała się w kopercie wraz z białym proszkiem. Dwie godziny później do podobnej sytuacji doszło w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na Pradze-Południe.

„Ewakuowaliśmy 400 osób. Zgłoszenie dotyczyło alarmu bombowego i nieznanej substancji w kopercie” — poinformowała kom. Joanna Węgrzyniak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja