Stworzono wyszukiwarkę, która w szybki sposób wskaże nam, do którego kosza należy wrzucić swoje odpady. Wyszukiwarka ma pomóc warszawiakom w łatwy sposób nauczyć się właściwego segregowania odpadów i w ten sposób pomóc w dbaniu o środowisko. Co więcej, ma to wpłynąć na kształtowanie ekologicznych nawyków mieszkańców.

„Wyszukiwarka powstała dzięki warszawiakom, ich pytaniom, dociekliwości oraz zaangażowaniu w dbanie o środowisko naturalne. Mam nadzieję, że będą często z niej korzystać. Chcemy, żeby wiedza o selektywnej zbiórce odpadów była łatwo dostępna, co wpłynie na lepszą jakość segregacji” – przekazał Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

„Gdzie wyrzucić karton po soku? Do którego kosza powinny trafić resztki z kurczaka? Czy trzeba myć słoik przed wyrzuceniem go do SZKŁA? Na te i wiele innych pytań mieszkańcy znajdą odpowiedź na stronie segregujna5.um.warszawa.pl. Wyszukiwarka zawiera ponad 400 rekordów oraz będzie na bieżąco uzupełniana o nowe produkty, które zgłoszą użytkownicy. Przedstawione są też tam podstawowe zasady selektywnej zbiórki odpadów- np. „Nie myjemy opakowań, słoików i innych odpadów”, jak i „Segregujemy tylko czysty papier, brudny trafia do ZMIESZANYCH.” Mieszkańcy mogą również sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie” – czytamy na stronie.

Miłosne wyznanie pod Warszawą

One Comment on “Szybki i wygodny sposób na segregację śmieci”

  1. Korzystałem z wymienionej wyszukiwarki i nie znalazłem wszystkich odpowiedzi, powinno to być wymienione w tabelkach jak tu: segregacja-smieci.pl a tak trzeba wpisywać każdy produkt co jest męczące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *