Nasi czytelnicy zwrócili nam uwagę na coraz częstsze zjawisko kradzieży kół samochodowych na terenie Warszawy. Jak informuje asp. szt. Tomasz Oleszczuk „na terenie dzielnicy Bemowo w ciągu bieżącego roku były realizowane działania zapobiegające zdarzeniom związanym z kradzieżą kół. Choć samo zagrożenie tego typu przestępczością nie jest znaczne to każde tego typu zdarzenie podlega drobiazgowej analizie.”

„Efekty policyjnej pracy doprowadziły do rozbicia grup osób zajmujących się tym procederem. Zatrzymanych zostało dziewięć osób trudniących się kradzieżą kół, ustalony i zatrzymany został również paser. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, pod nadzorem rejonowej prokuratury, podejrzanym zostały przedstawione zarzuty kradzieży, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Łącznie do początku br. odnotowaliśmy 25 zdarzeń na Bemowie, co daje średnio ok. 2 zdarzeń na miesiąc, co trudno nazwać plagą biorąc pod uwagę wielkość i charakter mieszkalny tej dzielnicy (jednej z największych w Warszawie)”.

Policja twierdzi, że również na terenie Bielan nie występuje natężenie tego typu kradzieży

„Odnośnie dzielnicy Bielany informuję, że porównując 2018r do 2019 nie odnotowano w tym czasie zwiększonej ilości kradzieży kół. W poprzednim roku na terenie dzielnicy Bielany mieliśmy do czynienia z dwoma zdarzeniami, natomiast w bieżącym roku były trzy takie zgłoszenia. We wrześniu br. w związku z usiłowaniem kradzieży kół i włamaniem do samochodu zaparkowanego przy ulicy Tołstoja, zatrzymano dwie osoby.”.

Urząd Dzielnicy „zaleca spacery w kasku”

Jak podkreśla Policja:

„Na terenie całego miasta zdarzają się podobne kradzieże, ale mają one charakter jednostkowy i w żadnym przypadku nie możemy mówić o pladze. Jak już wspomniałem każdy taki przypadek jest drobiazgowo analizowany a wyniki tej analizy mają bezpośredni wpływ i na dyslokację patroli policyjnych. Należy podkreślić, że w trakcie spotkań z mieszkańcami informujemy o sposobach zapobiegania kradzieżom, w tym kradzieżom kół.”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *