Site icon ZycieStolicy.com.pl

SPZOZ Warszawa–Białołęka będzie połączona z SPZOZ Warszawa–Targówek

zoz zaklad opieki zdrowotnej bialoleka scaled 1

Stołeczni radni zdecydowali w czwartek o połączeniu Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Targówek oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Warszawa-Białołęka.

Połączenie podmiotów to korzyści przede wszystkim dla mieszkańców Warszawy

– wskazano.

Za uchwałą głosowali wszyscy obecni podczas sesji radni – 59.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że koncepcja połączenia niesie ze sobą wiele korzyści dla pacjentów Warszawy, w szczególności mieszkańców dzielnicy Białołęka i Targówek, a proponowane połączenie zostało zaplanowane w sposób zapewniający nieprzerwane sprawowanie opieki zdrowotnej nad pacjentami.

Wskazano także, że chodzi o tzw. połączenie przez przejęcie, przy czym łączenie podmiotów miałoby polegać na przyłączeniu SPZOZ Warszawa–Białołęka (podmiot przejmowany) SPZOZ Warszawa–Białołęka (podmiot przejmujący). Podkreślono także, że połączenie wskazanych w uchwale SPZOZ nastąpi bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego podmiotu przejmowanego, a osoby zatrudnione w łączonych placówkach zachowają miejsca pracy.

Zaznaczono też, że połączenie wskazanych podmiotów to korzyści przede wszystkim dla mieszkańców Warszawy.

Obydwa podmioty posiadają na terenach dzielnic Białołęka i Targówek rozbudowaną sieć przychodni, które dzięki bogatemu doświadczeniu, wsparciu finansowemu i organizacyjnemu m.st. Warszawy oraz długoletniemu działaniu w tych samych lokalizacjach cieszą się dużym zaufaniem pacjentów

– czytamy.

W uzasadnieniu czytamy, że połączenie pozwoli na stworzenie silniejszego podmiotu leczniczego, który dysponując 11 przychodniami będzie świadczył usługi w ramach 7 rodzajów świadczeń medycznych i 32 zakresach dla 60 000 pacjentów. Będą oni mieli przede wszystkim zwiększoną dostępność do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, a tym samym uzyskają możliwość szybszej pomocy lekarskiej.

Poprawi się również dostępność do lekarzy udzielających świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Połączenie podmiotów to także lepsze wykorzystanie bazy specjalistycznego sprzętu diagnostycznego będącego na wyposażeniu poszczególnych poradni – wskazano w uzasadnieniu.

Pozwoli też na uzyskanie lepszego dostępu do badań EEG dla mieszkańców dzielnicy Targówek, oraz lepszy dostęp do badań mammograficznych dla mieszkańców Białołęki.

Ponadto, połączenie stworzy możliwość racjonalnego i efektywnego wykorzystania personelu medycznego zatrudnionego w obydwu podmiotach. W ramach procesu łączenia zastosowana zostanie zasada wyrównywania wynagrodzeń pracowników znajdujących się na tych samych stanowiskach z takim samym wykształceniem.

PAP/AS

Rafał Trzaskowski otworzył nową przychodnię na Pradze-Południe

Exit mobile version