Święto zakochanych, przypadające tradycyjnie 14 lutego, to dzień, w którym wielu z nas prześciga się w organizacji niespodzianek dla swojego ukochanego lub ukochanej. Jedni w tym dniu obdarowują się kwiatami lub czekoladkami. Inni stawiają na mniej lub bardziej tradycyjne randki. A co w ten dzień można robić w Warszawie? Przygotowaliśmy zestawienie 10 pomysłów na walentynkową randkę.

1. Kino

Sprawdzonym pomysłem na walentynkową randkę jest wspólny wypad do kina, ponieważ dystrybutorzy jak co roku właśnie na walentynki przygotowali ciekawe propozycje.

Filmem, który niedawno wszedł na ekrany, a w którym miłość widać już gołym (!) okiem, jest „365 dni”. Jest to pierwszy polski erotyk. Film powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Blanki Lipińskiej. To nie kolejna komedia romantyczna, ale opowieść o pożądaniu i pragnieniach.

Dla osób o usposobieniu mniej romantycznym – też w kinie – może znaleźć coś dla siebie. Multikino przygotowało Maraton Antywalentynki, który jest coroczną tradycją w tej sieci. Tej nocy będzie można zobaczyć fenomenalnego i wielokrotnie nagradzanego „Jokera”, brawurowe „Ptaki Nocy ( i fantastyczną emancypację pewnej Harley Quinn)” oraz szalony „Legion Samobójców”.

2. Wilanów – Królewski Festiwal Światła

Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Świetlna instalacja jest doskonałą propozycją na zimne i szare wieczory, nie tylko ten walentynkowy wieczór.

Gości odwiedzających wilanowski park po zmroku do pałacu prowadzi 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Na dziedzińcu wita ich strzeżona przez orły rozświetlona pergola, za którą rozpościera się Zimowy Ogród Króla. W nim mogą spacerować aleją obsadzoną pnączami i podziwiać rozkwitające światłem drzewka pomarańczowe. Tuż obok nich można zrobić sobie zdjęcie w świetlistej ramie z pałacem w tle. Stąd też jest najlepszy widok na Muzyczny Ogród Marzeń, w którym odbędą się pokazy świetlno-muzyczne.

Wystawa potrwa do 23 lutego!

3. Kolacja w ciemności

Chcesz znaleźć ciekawy prezent na Walentynki? Kolacja w Ciemności dla Dwojga to genialny prezent na tą wyjątkową okazję. Ten niebanalny upominek ma w sobie wszystko – przygodę, wyzwanie, świetną zabawę i całą masę wspomnień.

Ten wyjątkowy walentynkowy prezent obejmuje kolację dla dwóch osób, organizowaną w formie eventu w całkowitej ciemności. W ramach kolacji serwowane będą: przystawka, danie główne, deser oraz lampka wina (lub innego alkoholu) dla każdej z osób.

W ramach kolacji dostępne są gotowe zestawy menu, które stanowią tajemnicę. Jednak podczas rezerwacji można wybrać wariant menu mięsny, rybny lub wegetariański. Więcej informacji można uzyskać na: wyjatkowyprezent.pl

4. Randka pod gwiazdami

Planetarium Niebo Kopernika w warszawskim Centrum Nauki Kopernik organizuje specjalny pokaz dla zakochanych! 13 i 14 lutego możecie wybrać się na seanse pokazu „Konstelacja: Miłość”.

Zobaczycie najbardziej romantyczne zakątki Drogi Mlecznej, dowiecie się dlaczego w kosmosie single są w mniejszości, dlaczego lepiej pochodzić z Marsa niż z Wenus oraz gdzie w Układzie Słonecznym można znaleźć serca! Oprócz tego możecie wybrać się na walentynkowy koncert pod gwiazdami.

5. Walentynki w teatrze

W Warszawie można wybrać się 14 lutego na przykład na spektakl „Alibi od Zaraz” w Teatrze Capitol. Po spektaklu odbywa się walentynkowe party przy muzyce na żywo. Dlatego też single też mogą się wybrać i znaleźć swoją drugą połówkę 😉

6. Randka na sportowo – lodowisko

Ślizgawka na Ursynowie, która nazwano przewrotnie: Figlowisko znajduje się w samym centrum Ursynowa – przy Al. Komisji Edukacji Narodowej, tuż obok Metra Imielin. Czym się wyróżnia spośród innych warszawskich lodowisk? Możecie pojeździć tam na łyżwach nie tylko w każdy dzień tygodnia, ale także o każdej porze. Randka o 3 w nocy na lodowisku? Czemu nie!

7. Ogród przy Zamku Królewskim

Ogrody zamkowe to idealne miejsce na randkę. Z jednej strony miejsce jest otoczone majestatyczną bryłą Zamku, z drugiej otwiera się na piękną panoramę doliny Wisły. Po zmroku można poobserwować wyjątkową grę świateł Zamku. Wejście do ogrodów jest bezpłatne.

8. Multimedialny Park Fontann

Dzięki wiosennej aurze tej zimy multimedialne pokazy zostały przedłużone aż do końca ferii. Oznacza to, że jeszcze do 23 lutego w każdy piątek, sobotę i niedzielę możecie zobaczyć wyjątkowy świetlno-muzyczny spektakl. A że walentynki wypadają w piątek, polecamy wybrać się na to widowisko.

9. Ośrodek „Koparka”

Alpakoterapia pomaga uporać się z nerwicą, zaburzeniami lękowymi czy depresją. Bo podobne do lamy czy owcy alpaki to przyjazne zwierzęta, które przy bliższym kontakcie z człowiekiem zapewniają mu chwile szczęścia. Ośrodek „Koparka” zaprasza w dniu zakochanych na romantyczny spacer w towarzystwie tych uroczych stworzeń na ulicę Strzygłowską 61.

10. Bal samotnych serc

Dla osób ciągle szukających szczęścia w miłości lub takich którzy w to święto nieoczekiwanie zostali sami, z pomocą przychodzi klub Regeneracja na Mokotowie zaprasza na coroczny Bal Samotnych Serc. Drogi singlu, droga singielko, jeśli ciągle nie możecie się zdecydować, z kim spędzić resztę swojego życia, może pomogą rozwiązać ten dylemat Alternatywne Walentynki. Będą tańce, koktajle, kotyliony i okazja do spotkania kogoś, kto też wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia.

A jakie są Wasze pomysły na tegoroczne Walentynki?

Już niedługo Dzień Kota i bezpłatne czipowanie warszawskich kotów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *