Site icon ZycieStolicy.com.pl

Służby zatrzymały 7 osób zajmujących się nielegalnym hazardem

729x308 3 1

Na polecenie prokuratury, funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali siedem osób zajmujących się nielegalnym hazardem. Przestępcy zorganizowali i prowadzili sieć nielegalnych lokali w kilkudziesięciu miejscowościach w pięciu województwach.

Jak ustalili śledczy, członkowie grupy zajmowali się m.in. nielegalnym organizowaniem gier hazardowych od co najmniej 2020 roku. Działali na terenie województw: mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego.

„Jeden z zatrzymanych zorganizował na terenie wspomnianych województw sieć lokali, w których nielegalnie były użytkowane automaty do gier hazardowych. Lokale te były wynajmowane na fikcyjnie istniejące firmy, a funkcjonowały w kilkudziesięciu miejscowościach: w Radomiu, Szydłowcu, Warce, Grójcu, Pionkach, Skarżysku-Kamiennej, Dębicy, Pilźnie, Ropczycach, Brzesku, Bochni, Tarnowie, Warszawie, Sulejówku, Raszynie, Piasecznie, Górze Kalwarii, Konstancinie-Jeziornie, Ząbkach, Milanówku, Ostrołęce oraz Grodzisku Mazowieckim”

– przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Przeszukane zostały również miejsca zamieszkania zatrzymanych i użytkowane przez nich pojazdy. Rzecznik KSP zaznaczył, że śledczy przeprowadzili też eksperyment procesowy, podczas którego został otwarty jeden z kontenerów wolnostojących w Sulejówku. Znaleziono w nim cztery niezarejestrowane automaty do gier wraz z kluczami do kasowania punktów kredytowych i telefon komórkowy z kartami SIM.

„Zatrzymany na miejscu mężczyzna zajmujący się nielegalnym salonem gier usłyszał zarzuty prowadzenia gier na automatach wbrew przepisom ustawy kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe. Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz urządzania wbrew przepisom ustawy gier na automatach kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe”

– poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się organizowaniem wbrew przepisom ustawy gier na automatach. W stosunku do pięciu zatrzymanych członków grupy prokurator wystosował wnioski o zastosowanie aresztowania na okres 3 miesięcy, które zostały uwzględnione przez sąd. W stosunku do pozostałych dwóch zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w wysokości 10 tysięcy złotych.

Rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska przypomniała, że za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

„W przypadku działania w zorganizowanej grupie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze hazardowej oprócz grzywny, grozi zaś kara pozbawienia wolności do 7 i pół roku. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego urządzenia”

– wyjaśniła.

PAP/MK

 

Exit mobile version