Na jednej z Warszawskich ulic pojawił się nowy pas ruchu. Ścieżka została stworzona dla osób zapatrzonych w ekrany swoich urządzeń. Prawdopodobnie to kolejna akcja społeczna. Zarząd Dróg Miejskich zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom.

Na ulicy Nowowiejskiej oddzielono nowy pas ruchu. Na ścieżce namalowano przygarbioną sylwetkę człowieka, z telefonem w dłoni oraz pionową linię tuż obok postaci. Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich podkreślił, że jednostka samorządu nie była poinformowana o pomyśle. To już kolejna próba zwrócenia uwagi na problem jakim jest uzależnienie od urządzeń elektronicznych. Osoby zapatrzone w telefony komórkowe i jednocześnie spacerujące. Tramwaje Warszawskie zorganizowały kampanię ” odłóż smartfon i żyj”. Miała uświadomić społeczeństwu, jak wielkie zagrożenie wiąże się z chwilą nieuwagi.

To już było!

Jak się okazuje, podobny projekt został zrealizowany w Chinach. Ścieżka ma jednak głównie walor promocyjny i znajduje się w Chongqing. Stacja National Geographic również podjęła podobne działania w Waszyngtonie, jednakże jej kampania nie wywołała większego zainteresowania przechodniów.

Budowa metra na Bemowie, spore utrudnienia w stolicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *