Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie wprowadzania edukacji seksualnej do warszawskich szkół. Mikołaj Pawlak alarmuje, że tzw. deklaracja LGBT+ może naruszać konstytucję. Tymczasem Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy zapowiada ściganie osób porównujących LGBT z pedofilią.

Jednym z elementów karty LGBT+ jest wprowadzenie do szkół „nowoczesnej edukacji seksualnej, zgodnej z wytycznymi WHO”, które wprost mówią o uczeniu dzieci masturbacji i nawiązywaniu kontaktów seksualnych jeszcze przed 15 rokiem życia.

Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak skierował wezwanie do Adama Bodnara, rzecznika praw obywatelskich, o przedstawienie stanowiska wobec działań prezydenta Warszawy. Zdaniem RPD postępowanie prezydenta Warszawy i przepisy, które może on zastosować budzą wiele wątpliwości.

Rzecznik Praw Dziecka zaproponował także Rzecznikowi Praw Obywatelskich oraz prezydentowi Warszawy wyjaśnienie sprawy związanej z tzw. kartą warszawską. Celem rozeznania i zrozumienia przesłanek z niej płynących, tak by nie naruszały praw rodziców oraz dzieci.

One Comment on “Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie warszawskiej karty LGBT+”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *