Pełnomocnik rządu do spraw szczepień, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej Piotr Mazurek na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawili najnowsze informacje, oraz nowe rozwiązania dotyczące programu szczepień. Rząd przygotował loterię Narodowego Programu Szczepień. Będzie można w niej wygrać 1 mln zł i samochody hybrydowe.
„Dzisiaj osiągniemy ok. 50 proc. dorosłych osób, które zarejestrowały się w systemie szczepień” – ogłosił pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
Dworczyk zapowiedział, że od 1 lipca uruchomiona zostanie loteria Narodowego Programu Szczepień. To będzie zadanie realizowane przez Totalizator Sportowy, który będzie spółką wiodącą. (…) Poza Totalizatorem włączy się w to także szereg spółek skarbu państwa – poinformował minister.
Jak dodał, formuła loterii będzie umożliwiać także dołączenie się do niej samorządom. Za dwa tygodnie wspólnie z Totalizatorem Sportowym pokażemy dokładne założenia programu – dodał szef KPRM. Zapewnił, że nagrody, jakie będzie można wygrać będą atrakcyjne.
„Od 1 lipca szczepienia drugą dawką będą możliwe w dowolnym punkcie” – zapewnił minister.
Szef KPRM zaznaczył, że „nagrody będą atrakcyjne”. – Mniej więcej co 2000. osoba, która będzie się szczepiła, będzie otrzymywała 500 złotych. To nagroda gwarantowana. Każdy uczestnik tej loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Co tydzień będą losowane nagrody po 50 tysięcy złotych, do tego różnego rodzaju nagrody rzeczowe, jak hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo czy ubezpieczeniowe, co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tysięcy złotych plus samochód hybrydowy i w finale dwa razy po milion złotych i również samochód hybrydowy – mówił.
Jak wyjaśnił również, osoby, które już się zaszczepiły, także będą mogły brać udział w loterii programu szczepień.
– Wierzymy, wzorem innych krajów, takich jak Stany Zjednoczone, że taka loteria pozytywnie wpłynie na zainteresowanie programem szczepień. Na te wszystkie działania, w pierwszym rzędzie ze środkami dla samorządów, wydamy 140 milionów złotych. To jest bardzo dużo pieniędzy. Ale to są pieniądze przeznaczone po to, byśmy jak najszybciej poradzili sobie z pandemią, jak najszybciej mieli zaszczepioną większą część populacji, bo to jest jedyna droga, żeby pokonać koronawirusa – podkreślił
Ponad to „Każda gmina otrzyma na działania promocyjne od 10 do 40 tys. zł. Będzie również element rywalizacji: dla pierwszych 500 gmin, które przekroczą wskaźnik 75 proc. zaszczepienia swoich mieszkańców, otrzymają 100 tys. zł” – zdradził minister.
#SzczepimySię #OstatniaProsta pic.twitter.com/DuxhtgialA
— #SzczepimySię (@szczepimysie) May 25, 2021
KORONAWIRUS, COVID 19, SZCZEPIENIA, NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ, RZĄD

