Site icon ZycieStolicy.com.pl

Rusza budowa parku na Tarchominie

5df8b057a98d8 o full

W poniedziałek, 24 kwietnia dzielnica Białołęka podpisała umowę na budowę parku przy ul. Botewa na Tarchominie. Koszt inwestycji wyniesie ponad 6 mln zł. Park będzie gotowy jeszcze w tym roku.

Wykonawcę wyłoniono dopiero w drugim przetargu. Pierwszy został unieważniony, bo złożone oferty przewyższały kwotę, jaką dzielnica miała zarezerwowaną w budżecie.

„Rozstrzygnięcie drugiego przetargu na budowę parku było możliwe dzięki dodatkowym środkom, które otrzymaliśmy od Rady Warszawy. Cieszę się, że władze Warszawy i miejscy radni dostrzegają potrzeby Białołęki i po raz kolejny zasilili nasz budżet dodatkową kwotą. Przy tak dynamicznym rozwoju dzielnicy potrzebujemy pieniędzy na kompleksowy rozwój infrastruktury – oświatowej, komunikacyjnej, społecznej. Potrzebujemy też nowych miejsc wypoczynku”

– powiedział burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca.

Wybrany w drugim przetargu wykonawca – spółka Nafibud z Bielska Podlaskiego zrealizuje inwestycję za 6 180 000 zł.

„Zgodnie z podpisaną umową wykonawca zrealizuje pełen zakres prac w ciągu 6 miesięcy. Następnie będzie miał 2 miesiące na uzyskanie wszystkich pozwoleń na użytkowanie parku”

– powiedział wiceburmistrz Jan Mackiewicz.

Park zajmie powierzchnię ok. 9700 mkw. w kwadracie ulic: Botewa, Myśliborska, Ćmielowska i Światowida. Zgodnie z projektem będzie podzielony na funkcjonalne części.

Od strony ulicy Myśliborskiej zaplanowano polanę oraz strefę rekreacyjną dla dzieci. Powstanie tu miejsce do wspinaczki po kłodach i pniach i część do budowania szałasów. Ustawione zostaną też ławki parkowe.

Od strony ul. Światowida powstanie wielofunkcyjny pawilon parkowy z przeznaczeniem na kawiarnię i część wystawienniczą. Przeszklony budynek w kształcie elipsy będzie miał elewację z drewnianych lameli.

Niecka od strony ul. Botewa przekształci się w parkowy staw, nad którym zaplanowano kładki dla pieszych.

Wokół parku nasadzone zostaną krzewy.

Dzielnica w sprawie wyglądu parku przeprowadziła konsultacje społeczne.

„Mieszkańcy chcieli, aby park był dostosowany do potrzeb różnych grup użytkowników i by zachowana została jak największa liczby istniejących drzew i krzewów. Zaproponowane rozwiązania idealnie wpisują się w te oczekiwania”

– przekazał ratusz.

Wszystkie zdrowe i niezagrażające bezpieczeństwu użytkowników drzewa zostaną zachowane, a geometria ciągów komunikacyjnych będzie do nich dostosowana. Parkowe alejki zostaną wykonane z nawierzchni przepuszczalnych – mineralnych lub ewentualnie, kruszywa łączonego żywicą. Część ciągów będzie miała nawierzchnię drewnianą, antypoślizgową.

PAP/MK

 

Exit mobile version