Rzecznik Praw Obywatelskich w Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych zaapelował o zmiany w prawie. Chodzi o pierwszeństwo na pasach. Adam Bodnar twierdzi, że w wielu państwach europejskich pieszy ma pierwszeństwo już przed przejściem na jezdni. W specjalnym oświadczeniu przekonywał, że nasz kraj przoduje w niechlubnych statystykach śmiertelności na drogach (w UE). RPO podkreślił, że ważna jest pamięć o wszystkich, tych którzy ucierpieli w wypadkach drogowych, o bólu rodzin i przyjaciół tych, którzy na drogach zginęli.

Rzecznik Praw Obywatelskich słusznie zauważył, że w Polsce mamy coraz więcej nowoczesnych dróg, po których się poruszamy. Chociaż bezpieczeństwo na drogach systematycznie się poprawia to nie jest to zmiany i ich tempo nie jest wystarczające. W sprawie bezpieczeństwa pieszych Bodnar zwracał się do resortu infrastruktury. Apelował o zmiany w prawie. Jego zdaniem należy zmienić zasady pierwszeństwa na i w sąsiedztwie przejść dla pieszych. Drugą ważną sprawą jest konieczność uregulowania zasad ruchu elektrycznych urządzeń transportu osobistego.

Uwaga kierowcy! Zmiany na ulicy Patriotów

W zeszłym roku doszło do 31 tysięcy wypadków drogowych. 27 tysięcy z nich była spowodowana przez kierowców. Piesi byli sprawcami zaledwie 2 tysięcy wypadków. W całym 2018 roku na drogach zginęło 2838 osób. To o 7 osób więcej niż w 2017 roku.

Kim jest zabójca z BMW? Gdzie mieszka mężczyzna, który śmiertelnie potrącił ojca ratującego rodzinę na ulicy Sokratesa w Warszawie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *