Prace remontowe już się rozpoczęły. Park zyska zupełnie nowy wygląd. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1,3 milionów złotych. Prace potrwają aż do końca listopada.

Park im. Rydza-Śmigłego zajmuje powierzchnię 53 hektarów i jest jednym z najmłodszych parków w stolicy. Mieszkańcy warszawskiego Powiśla z przyjemnością spędzają tam swój wolny czas, dlatego wiadomość o modernizacji obszaru z pewnością ucieszy wielu warszawiaków. 

Prace remontowe uwzględniają także naprawienie schodów i alejek. Remont rozpoczął się od wypełnienia ubytków w nawierzchni w okolicach fontanny Kolorowej. Zaplanowano także całkowity remont Alei Zgrupowania AK „Kryska”. Tam również pojawi się nowa nawierzchnia, która będzie dostosowana do osób niepełnosprawnych. 

Dodatkowo wyremontowane zostaną schody przy ulicy Górnośląskiej i Prusa. Wyczyszczone zostaną także zabytkowe rzeźby. Należy pamiętać, że fragmenty parku będą stopniowo wyłączane z użytku, aby warszawiacy mogli korzystać z parku przez cały sezon. Inwestycja będzie kosztować 1,3 milionów złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *