Drogowcy korzystając z mniejszego natężenia ruchu na warszawskich drogach zdecydowali się na remont Trasy Siekierkowskiej. Remont zacznie się w czwartek 26 marca i ma potrwać 3 tygodnie. Prace polegające na wymianie urządzeń destylacyjnych, będą prowadzone na przecięciu trasy z ul. Płowiecką, w kierunku Mokotowa. Możliwe utrudnienia! 

-Trasa Siekierkowska jest bardzo ważną arterią komunikacyjną, który łączy Mokotów z Pragą-Południe. Codziennie tę trasę pokonuje tysiące pojazdów, w tym ciężarowych i ponadnormatywnych. Intensywna eksploatacja sprawia, że elementy konstrukcji są narażone na szybsze zużycie.

Prace będą polegały na wymianie urządzenia dylatacyjnego oraz kapy od wewnętrznej strony obiektu.Wymiana dylatacji to skomplikowany proces, który wymaga zachowania określonych reżimów technologicznych. Po usunięciu starego urządzenia i ułożeniu nowego urządzenia dylatacyjnego wylany beton potrzebuje kilku dni na związanie. Po tym etapie nakładana jest izolacja i nawierzchnia.

Prace prowadzone będą etapowo i potrwają 3 tygodnie. Utrudnienia w każdym z etapów polegały będą na zwężeniu do jednego pasa, na odcinku kilkudziesięciu metrów al. gen. B. Wieniawy-Długoszowskiego prowadzącej w kierunku Mokotowa (zaraz za zjazdem nad ul. Ostrobramską).- informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *