Przedstawiamy małych, a jednak wielkich bohaterów, którzy swoją odwagą uratowali inny.

Podopieczni niejednokrotnie potrafią zadziwić dorosłych, np. swoją kreatywnością, zaangażowaniem oraz co najważniejsze odwagą. Dzieci zostały odznaczone przez Prezydenta RP. Zostały nagrodzone za to, że „umiały zachować się w sposób wyjątkowy i uratować innych”. Mimo iż takie odznaczenia dostają zazwyczaj dorośli, to w tym wypadku bohaterami okazały się dzieci. Tę czwórkę łączy nie tylko młody wiek, lecz również odwaga, jaka w nich drzemie. Zapraszamy do poznania historii Wielkich Bohaterów!

Julia Pawlak – 9 lat

Dziewczynka zasłoniła własnym ciałem młodszego brata, który został zaatakowany przez agresywne psy. Dzięki temu jej braciszek przeżył, jednakże sama trafiła do szpitala w wyniku poniesionych obrażeń.

Maciuś Gacek – 6 lat

Spostrzegł na parapecie zaledwie 3-letniego chłopca. Maciuś podbiegł pod okno i złapał malucha w ostatniej chwili.

Michał Krupa – 8 lat

Ciężarna siostra Michała została zaatakowana przez nożownika. Chłopiec postanowił odwrócić uwagę napastnika. Niestety oboje trafili do szpitala w wyniku poniesionych obrażeń. Rany, które zadał napastnik, zagrażały życiu chłopca, jak również jego siostry.

Dawid Wroniszewski – 12 lat

Gdy w domu wybuchł pożar, Dawid postanowił przedostać się przez ścianę ognia. Raniąc się, wybił okno i pomógł się wydostać z płonącego domu młodszej siostrze, mamie i cioci.

Wiadomość dla Wielkich Bohaterów!

Słysząc o waszych wyczynach, uświadomiliśmy sobie, jak wiele w was drzemie bohaterstwa. Odważyliście się zrobić rzeczy, które nie jedną dorosłą osobę przy przerosły. To dla nas zaszczyt, że możemy poinformować o waszych dokonaniach. Mimo waszego młodego wieku, w naszych oczach jesteście Wielkimi Bohaterami, dlatego pragniemy życzyć szczęścia oraz jeszcze raz pogratulować odwagi!

Nowy wygląd Galerii Mokotów – Warszawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja