ZDM poinformował, że budowa sygnalizacji wzdłuż alei KEN zostanie ukończona jeszcze w tym roku. Sygnalizacje świetlne powstaną na 6 przejściach dla pieszych. Projekt będzie kosztować około 4 miliony złotych.

„Aleja KEN to jedna z najważniejszych, ale też najniebezpieczniejszych arterii Ursynowa” – powiedział zastępca burmistrza Piotr Zalewski. Sygnalizacji możemy spodziewać się w rejonie ul. Koński Jar, przy ulicach Telekiego i Jeżewskiego, jak również przy numerach 81 i 101 al. KEN. Urządzenia będą wyposażone w automatyczną detekcję, co znaczy, że pieszy zostanie wykryty po podejściu w okolice przejścia. Koszt inwestycji wyniesie 3,8 mln zł.

Urządzenia zostaną połączone w zieloną falę. „Będzie to nagroda dla tych kierowców, którzy jadą przepisowo” – powiedział dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski.

„Te sygnalizacje pojawią się, zgodnie z zaleceniem audytorów, na każdym przejściu i na pewno będą promować tych kierowców, którzy będą jechali zgodnie z przepisami, czyli zachowując 50 km/h” – powiedziała Gałecka.

„Wyniki prowadzonych przez nas pomiarów prędkości w al. KEN (w rejonie metra Stokłosy) wykazały, że dopuszczalną prędkość przekraczało ponad 61 proc. kierowców jadących w kierunku północnym oraz prawie 20 proc. w kierunku południowym. Oznacza to, że w ciągu doby przepisy były łamane przez ponad 11 tys. kierowców” – przekazał ZDM.

Czy krzyże znikną z urzędów stanu cywilnego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *