Niestety mimo walki rodziców o życie Szymonka, dziś chłopca odłączono od aparatury.

Mały Szymonek został odłączony od aparatury, w wyniku czego zmarł. Prosimy o wsparcie dla rodziny.

Informowaliśmy, że prezes stowarzyszenia STOP NOP Justyna Socha podała informację, że rodziców dziecka oszukano. Odłączenie chłopca miało nastąpić przed dzisiejszym konsylium. Według wypowiedzi szefowej stowarzyszenia rodzice zostali poinformowani po fakcie i w ten sposób uniemożliwiono im podjęcie jakichkolwiek działań, a co najważniejsze, rodzice nie towarzyszyli synkowi podczas odłączania chłopca. Informacji tych nie potwierdzono.

Dyrekcja szpitala przyjęła wniosek od pełnomocnika rodziców w sprawie przesunięcia konsylium na 29 czerwca, mimo że chłopczyk już wtedy nie żył. Przyjęła wniosek wiedząc, że dziecko nie żyje. Nie uszanowano decyzji rodziców o zaproszeniu specjalistów, którzy widzieli dla dziecka szansę. – poinformowała prezes.

Co najważniejsze komisja zebrała się w innych godzinach, niż powiedziano rodzicom. Pełnomocnik rodziców Szymka poinformował, że postanowili złożyć zawiadomienie do prokuratury dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa w związku z przebiegiem samej hospitalizacji.

Prosimy przyjąć od nas szczere kondolencje

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Szymonka. Nie ma słów, by opisać żal i współczucie, jakie w tej chwili czujemy. Dlatego życzymy dużo sił potrzebnych do zniesienia tego niewyobrażalnego bólu. Pragniemy również przekazać rodzinie i bliskim najszczersze wyrazy współczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja