Site icon ZycieStolicy.com.pl

Polonia Warszawa w drodze do awansu do I ligi

OTA5NzguYDUgVzhJSA5tIGMPbBMOV2N2NBd0WEhEfWRxTXhNUlo8MmxUKhcOGyYnNUcvGQ0UYSMxVioUSQUjezJBIQgGEipmblMrGxMAPTElaiEIDhImOiBZYUxTRXw2J1d6HgUUfjV2anlKXkx bXYNYBAXEm0p

Polonia Warszawa zwyciężyła 2:1 z GKS-em Jastrzębie, choć jako pierwsza w tym meczu straciła gola. Po komplet punktów sięgnęli w sobotę także inni kandydaci do awansu: Motor Lublin oraz KKS 1925 Kalisz – czytamy na wp.pl

Jastrzębia-Zdroju, a miejscowy GKS wysoko zawiesił poprzeczkę. Jastrzębianie prowadzili dzięki strzałowi Krystiana Muchy. Polonia zabrała się do odrabiania strat. Początki były toporne, ale dzięki Michałowi Bajdurowi udało się nie tylko wyrównać, ale również odwrócić wynik. Dzięki dubletowi Bajdura zespół z Konwiktorskiej zwyciężył 2:1.

Z kompletem punktów powrócili z meczu wyjazdowego również piłkarze Motoru Lublin i KKS-u 1925 Kalisz. Podopieczni Goncalo Feio poradzili sobie po ostatnich niepowodzeniach z Siarką Tarnobrzeg. W 5. minucie zdobyli prowadzenie strzałem defensora Sebastiana Rudola, a po przerwie gola na 2:0 dołożył Jakub Lis. Motor przybliżył się do strefy barażowej w tabeli, ponieważ szósta Wisła Puławy poniosła porażkę 1:2 z Pogonią Siedlce.

Polonia utrzymuje się więc na pozycji lidera. Jeszcze kilka kolejek do końca sezonu…