Poniżej publikujemy prognozę pogody na 11 listopada oraz cały długi weekend. Czeka nas gwałtowne ochłodzenie oraz opady deszczu.

W nocy z piątku na sobotę dotrze do nas niż o nazwie Carletto, któremu towarzyszyć będzie ciepły front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą chmury oraz opady deszczu (głównie na zachodzie kraju).

Sobota – 09.11

Tego dnia do Polski ma dotrzeć kolejny front atmosferyczny tym razem chłodny. Najpierw zdominuje pogodę nad zachodnią polską, po czym przemieści się nad centrum kraju. Możemy się więc spodziewać pochmurnego nieba oraz niezbyt obfitych opadów deszczu. W centralnej Polsce spadnie średnio od 3 do 6 l/m2. Wiatr będzie osiągał prędkość do 50 km/h, jednak już w następnych dniach będzie słabszy.

Niedziela – 10.11

W niedziele najintensywniej może popadać w okolicach Mazur i Mazowsza oraz w pasie od woj. łódzkiego i świętokrzyskiego po Śląsk i Małopolskę. W Tatrach możliwe opady śniegu (nawet do 20 cm). W zachodniej i centralnej Polsce niedziela będzie pogodna. Natomiast wiatr znacznie słabszy niż w sobotę. Temperatura powietrza wahać się będzie od 6 do 10 °C.

Poniedziałek – 11.11

W poniedziałek czeka nas pogodna pogoda w całym kraju, co będzie zasługą wyżu przybyłego znad Ukrainy. Temperatura wahać się będzie od 7 do 10 °C.

„Demokracja jest bezcenna”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *