Dwaj nastolatkowie planowali zamach w jednej ze szkół na warszawskiej Pradze. Według policji, czterej uczniowie w wieku od 15 do 17 lat chcieli odpalić w technikum ładunki wybuchowe, by zemścić się na znęcającymi się nad nimi rówieśnikami.

Nastolatkowie znaleźli w internecie instrukcję, jak skonstruować bombę, kupili odpowiednie składniki, a nawet przeprowadzili testy w terenie. Na ich działalność natrafili w sieci policjanci zwalczający cyberprzestępczość. Tak doszło do ich zatrzymania, zanim zdołali zrealizować swoje plany.

Nastolatkowie byli powiązani z 14 – nastoletnim mordercą z Chełma

Jak donoszą źródła zbliżone do śledztwa, nastolatkowie mieli związki z 14-latkiem z Chełma na Lubelszczyźnie, zatrzymanym pod koniec stycznia za zabójstwo macochy i usiłowanie zabicia jej syna.

Po zatrzymaniu nastoletniego zabójcy funkcjonariusze policji sprawdzili jego komputer. Natrafili w nim na forum, na którym opiniami wymieniali się młodzi ludzie o podobnych zainteresowaniach. Okazało się, że 14-latek z Chełma kontaktował się z uczniami technikum z Warszawy, którzy planowali zamach na swoja szkołę. Kwestią czasu było namierzenie numerów IP i adresów nastolatków ze stolicy i okolic. Na tej podstawie do działań przystąpili policjanci z wydziału terroru kryminalnego Komendy Stołecznej Policji.

Młodzi terroryści planowali zamach w szkole na warszawskiej Pradze!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *