Przed ursynowską biblioteką staną książkomat, za pomocą którego można odbierać wcześniej zamówione książki. Urządzenie ma działać przez całą dobę.

„Pierwsze odbiory książek zostały pomyślnie zrealizowane. To jest naprawdę proste. Teraz każdy czytelnik może skorzystać z nowoczesnego i innowacyjnego urządzenia” – powiedział Zastępca Burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski.

Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat nowego Książkomatu. Super, to rewelacyjny pomysł! Czy jest szansa na więcej książkomatów na Ursynowie? Może gdzieś blisko metra Imielin?” – powiedziała jednak z warszawianek.

Aby skorzystać z urządzenia, należy zamówić książkę przez internet na stronie biblioteki. System powiadamia, kiedy książka jest gotowa do odbioru. Logowanie odbywa się za pomocą karty bibliotecznej. Książkomat jest czynny przez całą dobę.

Z usług ursynowskich bibliotek korzysta 43 tysiące czytelników, pomysł adresowany jest więc do blisko 30% mieszkańców naszej dzielnicy” – powiedziała Marzena Zientara, autorka pomysłu.

Czy straż miejska będzie mogła nosić broń?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *