W Warszawie powstał ekologiczny park, w którym swój wolny czas będą spędzać mieszkańcy stolicy.

EKOpark był sporą inwestycją, a wybudowanie go kosztowało władze miasta aż 5 mln zł. W parku możemy znaleźć wiele rzeczy przyjazne środowisku takie jak latarnie na energię słoneczną czy też domki dla biedronek. EKOpark znajduje się przy ulicy Gierdziejewskiego, a powstał w miejscu dawnej fabryki. Zgodnie z zapowiedziami ratusza, park ma stać się “ miejską dżunglą”. Łąki kwietnie, które zajmują dość sporą powierzchnię parku, mają być koszone zaledwie raz w roku, a trawniki jedynie 5 razy w roku.

Obszar tętni życiem, a zgodnie ze spekulacjami ratusza, park w przyszłości zwiększy liczbę “swoich mieszkańców”. Warunki, jakie tam teraz panują, są korzystne dla owadów, jak również dla małych zwierząt. Na terenie parku znajdują się nawet budki lęgowe dla biedronek i motyli. Na terenie parku znajduje się również plac zabaw zbudowany z naturalnych materiałów oraz niecki zbierające wodę deszczową, która jest wykorzystywana do nawadniania roślinności. Obecnie trwają prace nad druga częścią obszaru, które mają mieć swój koniec jesienią tego roku.

Pomysły mieszkańców!

Przed rozpoczęciem prac, mieszkańcy mogli zgłaszać swoje pomysły dotyczące projektu. W ten sposób powstała siłownia, plac zabaw oraz ścieżka edukacyjna, która przekazuje eko-ciekawostki. Dzięki pomysłom warszawiaków EKOpark stał się miejscem, w którym najmłodsi mieszkańcy mogą spędzać czas na zabawie i nauce. Należy także wspomnieć, że większość materiałów użytych podczas realizacji projektu pochodzi z recyklingu.

Powstaje „Zielony Zakątek” na Bielanach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *