Przy ulicy Ratuszowej w Warszawie dostępnych będzie 480 mieszkań. Osiedle zostanie wybudowane w ramach realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus”. Budowa już w przyszłym roku.

Na Pradze-Północ wybudowane zostanie osiedle Mieszkanie Plus. Teren, na którym powstanie osiedle, wcześniej należał do Poczty Polskiej. Osiedle powstanie tuż obok Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego i Parku Praskiego oraz zaledwie 2 km od warszawskiej starówki. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że będzie to pierwsza inwestycja powstała w ramach programu Mieszkanie Plus, która zostanie oddana do użytku.

Potwierdzam, że na terenie, który należał wcześniej do Poczty Polskiej przy ul. Ratuszowej powstanie osiedle Mieszkanie Plus. W ciągu kilku tygodni ogłosimy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na jego projekt – poinformowała rzecznik prasowy PFR Nieruchomości.

Początek budowy planowany jest na drugą połowę przyszłego roku. W 2020 roku ma także rozpocząć się budowa innego osiedla ulokowanego na ulicy Karczunkowskiej na Ursynowie. Jednakże czas realizacji tej inwestycji będzie dłuższy, a wszystko za sprawą większej liczby mieszkań, których ma być aż 3000.

W styczniu tego roku potwierdzono także informacji, że osiedle Mieszkanie Plus ma powstać również na Targówku. Osiedle ma obejmować około 700 lokali mieszkalnych.

Na Pradze zamiast trawy koszono piasek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *