ZycieStolicy.com.pl

Kto w Radiu Opole boi się Życia Stolicy???

Policja szuka naszego dziennikarza po tym, jak opisaliśmy, że za publiczne pieniądze w Radio Opole zatrudniane są osoby jawnie wspierające opozycję!

W naszym materiale – Źle się dzieje w publicznym Radiu Opole – [ Tu znajdziecie link do materiału] opisaliśmy, jak za publiczne pieniądze zatrudniani są dziennikarze o poglądach jawnie opozycyjnych. Wskazaliśmy też jak finansowane są słuchowiska autorów związanych z wydawcą Gazety Wyborczej. Poruszyliśmy też sprawę wykupowania reklam w sieci kin należących do Agory – tak tej Agory.

W ramach przygotowywanego materiału nasz dziennikarz Damian Nawrocki wysłał pytania ze swojej służbowej skrzynki email przedstawicielom publicznej regionalnej rozgłośni finansowanej ze środków publicznych. W odpowiedzi dostał informację, że odpowiedź na pytania nie zostanie udzielona, ponieważ nasz redakcyjny kolega nie wykazał, że jest dziennikarzem i pisuje do tytułu prasowego. Rozgłośnia nie skorzystała z prawa do komentarza czy udzielenia wyjaśnień. Mimo to jej władze przesłały nam wniosek o sprostowanie w ramach regulacji Prawo Prasowe. Z jednej strony odmawiają twierdząc, że nasz dziennikarz nie jest dziennikarzem z drugiej strony władze Radia Opole przesyłają wniosek o sprostowanie i określają naszą publikację jako materiał prasowy.

Teraz okazuje się, że opolska policja żąda od nas danych osobowych naszego dziennikarza, który jest autorem materiału prasowego. Powód? Postępowanie wyjaśniające w sprawie o podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 190a par 2 kk – tj. podszywanie się pod osobę trzecią w celu wyrządzenia jej szkody. Naszym zdaniem nie bez znaczenia jest fakt, że zawiadomienie trafiło do Miejskiej Komendy Policji w Opolu. Oczywiście chodzi o publikację na naszym portalu i pokazanie w jaki sposób dziennikarze, którzy swoją aktywnością uderzają w obecne władze, chętnie korzystają z publicznych pieniędzy.

Przypomnijmy!

Ponieważ komuś bardzo zależy na uciszeniu naszej redakcji uznaliśmy, że zasadne będzie przypomnienie niektórych wątków.

Szczególnym gościem radia Opole jest Bogusław Murkot z Nowej Trybuny Opolskiej. O tym, jakie poglądy reprezentuje wystarczy przejrzeć jego media społecznościowe. Na potrzeby artykułu przygotowaliśmy tylko niektóre. Murkot wspierał min. aktywnie Rafała Trzaskowskiego w mediach społecznościowych podczas ostatnich wyborów prezydenckich. Jest też gorącym przeciwnikiem Zjednoczonej Prawicy.

mrukot1

W trakcie antyrządowych protestów do Radia Opole zaproszono Anitę Dmitruczuk – redaktor naczelną Gazety Wyborczej w Opolu. Do udziału w audycji, według informacji którymi dysponujemy, zapraszał ją dziennikarz Radia Opole – Rafał Nosal.

Kolejną twarzą Radia Opole jest Natalia Kryjom-Barylak. Podczas „Strajku Kobiet” brała czynny udział. Z jednej z manifestacji wrzuciła zdjęcie psa z tabliczką z napisem “Jebać PiS”. Dziennikarka regionalnej rozgłośni radiowej także zamieszczała zdjęcia z manifestacji w mediach społecznościowych oraz zachęcała do udziału w antyrządowych protestach podczas pandemii koronawirusa. Wtórowała jej redakcyjna koleżanka Magdalena Krzemień, która podczas ostatnich antyrządowych protestów używała materiałów Platformy Obywatelskiej.

Największe kuriozum to jednak fakt, że publiczne środki, za które funkcjonuje Radio Opole są transferowane do wydawcy Gazety Wyborczej, czyli Agory. W jaki sposób? Otóż Radio Opole wydaje znaczące środki na reklamę w kinach sieci Helios, które należą do grupy kapitałowej Agory, czyli wydawcy Gazety Wyborczej! No właśnie, wyobrażacie sobie reklamę wieczornego wydania Wiadomości w Gazecie Wyborczej? W Radiu Opole nie mają z tym problemów. Wszystko to dzieje się w sytuacji w której spółki  sektora państwowego ograniczają reklamę w podmiotach należących do Agory. To nie wszystko, spółka do której należy rozgłośnia, sfinansowała słuchowisko książki Macieja Siembiedy, wydanej przez Agorę, do której wszelkie prawa posiada… tak! Agora. Obsada aktorska także przypomina spęd opozycyjnych celebrytów. Radio Opole wydało też w formie słuchowiska powieść Jakuba Ćwieka.

Szefem szefów w Radiu Opole jest Piotr Moc. Zarządza on stacją z poziomu prezesa oraz drugiej posady, którą także posiada w Radiu Opole. Moc to wieloletnie pracownik RMF FM, a później Radia Opole za czasów „Starej Zmiany” czyli rządów PO-PSL. Sprawował wówczas funkcję redaktora naczelnego stacji. Ciekawą informacją jest to, że Moc jako naczelny w 2010 roku zakazywał dziennikarzom publikacji o Smoleńsku. Moc ściągnął do Radia Opole także Roberta Kosickiego, który także pracował w radiu w czasach rządu PO-PSL.

Spytacie jak to możliwe, że w Radiu Opole dzieją się takie cuda bez wsparcia politycznego. I tu macie racje. To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie polityczne plecy jakimi dysponuje Moc. Tajemnicą poliszynela jest to, że plecy Moca to tak naprawdę jego koleżanka z czasów, gdy ten pracował w RMF FM. Jest nią Violetta Porowska – posłanka PiS na IX kadencję sejmu. W latach 2016-2019 wicewojewoda opolski. W 2019 roku kandydowała ona do Sejmu z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu opolskim. Pani Poseł jest członkiem min. Komisji Kultury i Środków Przekazu.

To i więcej w naszym artykule, który gorąco polecamy

Źle się dzieje w publicznym Radiu Opole!

Exit mobile version