Ponad 100 szkół zadecydowało o skróceniu zajęć z powodu upału. Lekcje skrócono z 45 minut do 30.

W środę skrócono zajęcia w 116 placówkach. Dziś lekcje będą krótsze w 152 szkołach, a 14 czerwca w 144. Na terenie całego kraju wciąż obowiązują ostrzeżenia przed upałem. Lekcje skrócono między innymi w LII Liceum Ogólnokształcącym im Władysława Reymonta na Bielanach, Zespole Szkół nr 46 Warszawa na Bemowie i w szkole podstawowej nr 66 im. ks. Juliana Chrościckiego. Jak poinformowała zastępczyni rzecznika prasowego urzędu m.st. Warszawy, dyrekcje dwóch szkół postanowiły w środę zawiesić zajęcia. Pięć placówek zapowiedziało zawieszenie zajęć na czwartek i piątek.

Rogala podkreśliła, że dyrekcje poszczególnych placówek podejmują samodzielne decyzje. Wszystko zależy od budynku, w którym przeprowadzane są zajęcia.

Przypominamy, aby w upalne dni regularnie nawadniać organizm. W miarę możliwości nie przebywać na słońcu w godzinach południowych. Wskazane jest również noszenie nakrycia głowy. W razie objawów, które mogą świadczyć o przegrzaniu organizmu, należy natychmiast poinformować o tym służby ratunkowe.

“Warszawa Rysuje”- Warsztaty dla całej rodziny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *