Lek produkowany przez koncern Regeneron Pharmaceuticals, to REGN-COV2. Zawiera on dwa rodzaje przeciwciał zwalczających wirusa SARS-CoV-2. W listopadzie Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła środek do stosowania w sytuacjach awaryjnych.

Teraz, rzecznicy Regeneron Pharmaceuticals zapowiedzieli, że przedstawią wyniki testów amerykańskim organom regulacji leków. Mają nadzieję, że w rezultacie uda się rozszerzyć zezwolenie i stosować REGN-COV2 nie tylko w najbardziej dramatycznych przypadkach zarażeń.

REGN-COV2 miał być testowany jako tzw. bierna szczepionka, co oznacza, że inaczej niż w przypadku zwykłych szczepionek, środek ten bezpośrednio dostarcza organizmowi przeciwciał, a nie prowadzi do aktywowania układu odpornościowego.

Jak podaje Reuters, zgodnie z wynikami najnowszych testów REGN-COV2 doprowadził u badanych do stuprocentowej redukcji infekcji objawowej oraz 50-procentowego obniżenia ogólnych wskaźników infekcji. W testach wzięło udział 400 osób, które mieszkały z osobą chorą na COVID-19.

Pfizer pracuje nad dodatkową dawką szczepionki, chroniącą przed nowymi koronawirusami

KOKTAJL Z PRZECIWCIAŁ, USA, AMERYKAŃSCY NAUKOWCY, REGENERON PHARMACEUTICALS, REGN-COV2, KORONAWIRUS, COVID 19

3647119389464885835 n