Portal forsal.pl stawia publicznie pytanie, kiedy powstanie inicjatywa referendalna dot. odwołania z urzędu Prezydenta Rafała Trzaskowskiego. W artykule dotyczącym podwyżki opłat za parkowanie przypomniano, że to podwyżki cen biletów, nieprzygotowanie miasta do przejęcia gospodarki odpadami a także źle prowadzone inwestycje i rozrost biurokracji były głównymi przesłankami uzasadniającymi referendum o odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz w 2013 roku.

Złote dziecko Platformy

Wymieniany w gronie potencjalnych kandydatów na Prezydenta RP, Rafał Trzaskowski sprawia olbrzymie kłopoty wizerunkowe stołecznym strukturom PO. Jego prezydentura to pasmo pecha i udręk dla Warszawy, która coraz częściej zaczyna przypominać szybę naprawianą taśmą klejącą przez jeszcze kandydata na Prezydenta Warszawy. Czajka, gospodarka odpadami, wątpliwe wydatki miasta i dziura budżetowa w stołecznej kasie, to tylko niektóre przykłady na fatalny poziom zarządzania stolicą. Coraz częściej pojawiają się głosy, że ten „cud chłopak”, jak wyrażają się niektórzy o Trzaskowskim jest w rzeczywistości z Tombaku, a nie ze złota. Kłopoty wizerunkowe jakie sprawia platformie są poważne, ponieważ w Warszawie mieszka elektorat ostatniej szansy PO. Nie dziwi więc dlaczego niemal ze łzami w oczach Trzaskowski ogłaszał wycofanie się z podwyżki opłat za przekształcenie użytkowania wieczystego. Dla pełnego obrazu należy wskazać, że stało się to po tym, jak negatywne zdanie na ten temat przedstawił Grzegorz Schetyna i kierownictwo PO.

II Wojna Platformiana

Po wyborczej klęsce w wyborach do Sejmu i Senatu w platformie rozgorzała walka o władzę. Podczas gdy mogłoby się wydawać, że Grzegorz Schetyna powinien ustąpić miejsca, ten nawet nie myśli. Jego frakcją przeciwną jest min. stołeczna platforma, której człowiek z Dolnego Śląska, jest jakby nie na rękę. I to może być szansa na odwołanie Prezydenta Trzaskowskiego lub przynajmniej zorganizowanie referendum. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której frakcja warszawska platformy odpuszcza powyborcze rozliczenie Schetyny, w zamian za wsparcie w kampanii referendalnej. Przy negatywnym stosunku ruchów miejskich, budzącej się lewicy, biernego przyglądania się części stołecznej Platformy wiernej Grzegorzowi Schetynie oraz mobilizacji elektoratu

Pomijając kwestie polityki ogólnopolskiej, trzeba głośno zadać pytanie: Co takiego musi się stać, żeby powstał pomysł zorganizowania referendum w sprawie odwołania Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem portalu forsal.pl planowana podwyżka opłat za parkowanie w Śródmiejskiej Strefie Parkingowej i jej rozszerzenie jest krokiem w tym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *