Krajowa GRupa Spożywcza, czy widmo zwolnień grupowych wróciło do Polskich Przetworów? Poprzednio takie zwolnienia miały miejsca w 2016 roku.
Polskie Przetwory istnieją od 2013. roku. Spółkę utworzyła Krajowa Spółka Cukrowa po tym, jak kupiła zakład przy ul. Wienieckiej (dawne KZPOW) od poprzedniego właściciela, który nie chciał już produkować we Włocławku, ale odchodząc zabrał prawo do marki „Włocławek” i nadal produkuje pod tym logiem ketchupy. Niedawno zakład przekształcono w oddział Krajowej Grupy Spożywczej. Minęło kilka miesięcy i … alarm podnieśli pracownicy i media.
Pracownicy, informują, że zwolnienia dotyczą głównie osób zbliżających się do wieku emerytalnego, co argumentowane jest przez dyrekcję ich rzekomą niekompetencją, mimo wieloletniego stażu pracy. Osoby te, po 35-40 latach pracy, czują się pokrzywdzone i zwróciły się do naszej redakcji z prośbą o interwencje w tej sprawie.
https://www.kujawy.info/2024/10/01/czy-beda-masowe-zwolnienia-we-wloclawku/
Jak informuje https://ddwloclawek.pl/pl/11_wiadomosci/72276_zwolnienia-tuz-przez-emerytura-kontrowersje-wokol-polskich-przetworow-.html
według informatora, nowy dyrektor oddziału KGS S.A. (Krajowa Grupa Spożywcza – przyp. red.), Mirosław Żytowiecki, ma zwalniać pracowników tuż przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Obawy dotyczą również tego, że na miejsce zwolnionych pracowników miałyby zostać zatrudnione osoby z agencji pracy tymczasowej. Czytelnik twierdzi, że planowana jest redukcja aż 30 stanowisk, a „styl zarządzania dyrektora, który wcześniej pracował w sektorze prywatnym, nie przystaje do specyfiki spółki Skarbu Państwa”.
W odpowiedzi na zarzuty, Kalina Brzozowska, starszy specjalista ds. PR z Biura Komunikacji KGS S.A. (Krajowa Grupa Spożywcza), poinformowała że:
od czasu objęcia funkcji dyrektora przez Mirosława Żytowieckiego, „rozpoczęto procedurę zakończenia współpracy wobec czterech osób z przyczyn leżących po stronie pracownika.” We wrześniu zakwalifikowano do zwolnienia kolejne siedem osób. Kalina Brzozowska zaznacza, że „spośród siedmiu osób objętych zwolnieniami, dwie posiadają już uprawnienia emerytalne lub rentowe.” Wyjaśnia także, że zwolnienia wynikają z likwidacji stanowisk pracy, a nie z braku kompetencji pracowników, jak sugerowano w doniesieniach czytelnika. Część pracowników otrzymała również propozycje pracy w innych jednostkach organizacyjnych Grupy Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A. W zgłoszeniu od czytelnika pojawiły się obawy dotyczące dalszych zwolnień, a także zatrudnienia pracowników z agencji pracy tymczasowej. Kalina Brzozowska stanowczo zaprzecza, jakoby Polskie Przetwory planowały dalszą redukcję etatów.
w dniu 4.11.2024 r. w moim biurze poselskim na prośbę rolników odbyło się spotkanie, na którym poruszono temat coraz trudniejszej sytuacji dotyczącej dostaw warzyw objętych kontraktacją dla Zakładu Polskich Przetworów we Włocławku. Z informacji przekazanych przez rolników mających podpisane kontrakty na dostawę warzyw dla tego zakładu wynika, że firma „Dawtona” z Błonia k. Warszawy przejęła umowy wraz z dostawami warzyw. Pełni obaw rolnicy mają wątpliwości co do dalszej działalności zakładu przetwórstwa warzyw i owoców, a pracownicy boją się o utratę stanowisk.
Jak informują media, firma Polskie Przetwory z Włocławka pod kierownictwem nowego dyrektora oddziału KGS SA planuje zwalniać pracowników, także tych będących tuż przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Wg przekazanych informacji, planowana jest redukcja o blisko 30 etatów.
Czy obawy pracowników i rolników są zasadne? Kto zatrudnił dyrektora Żytowieckiego? Czyżby kolejna porażka prezesa Zagórskiego? Co dzieje się w Krajowej Grupie Spożywczej?
https://serwis21.blogspot.com/2024/09/zycie-stolicy-kgs-i-elewarr-zamkna-rok.html