14 Września na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie ramach akcji „Iskra Pamięci” ułożonych zostanie ponad 20 tysięcy zniczy kształcie polskiego orła wojskowego z 1919 roku. „Pragniemy upamiętnić tych, którzy walczyli podczas II wojny światowej o wyzwolenie Polski. To również hołd dla ofiar zbrodni katyńskiej.”

Celem akcji jest pokazanie, że mimo upływu czasu społeczeństwo pamięta o żołnierzach, którzy oddali swoje życie dla ojczyzny. Podczas wydarzenia odbędą się koncerty, a nawet spotkania z kombatantami.

„Zapalmy wspólnie znicze dla ludzi, którzy w czasie II wojny światowej walczyli o wolną Polskę. W jej ramach zwolniliśmy z opłat za gaz ponad 500 osób, w tym Powstańców Warszawskich oraz rodziny osób strajkujących w kopalni „Wujek”. W tym roku najprawdopodobniej obejmiemy tą akcją kombatantów II wojny światowej” – powiedział Piotr Woźniak, prezes spółki PGNiG, organizatora wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 14 września na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, w godzinach 14.00-21.00 oraz na Rynku Wielkim w Zamościu od godz. 16.00.

Należy wspomnieć, że wydarzeniu patronuje prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Sprawozdanie budżetu Warszawy za 2018 rok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *