14 Września na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie ramach akcji „Iskra Pamięci” ułożonych zostanie ponad 20 tysięcy zniczy kształcie polskiego orła wojskowego z 1919 roku. „Pragniemy upamiętnić tych, którzy walczyli podczas II wojny światowej o wyzwolenie Polski. To również hołd dla ofiar zbrodni katyńskiej.”

Celem akcji jest pokazanie, że mimo upływu czasu społeczeństwo pamięta o żołnierzach, którzy oddali swoje życie dla ojczyzny. Podczas wydarzenia odbędą się koncerty, a nawet spotkania z kombatantami.

„Zapalmy wspólnie znicze dla ludzi, którzy w czasie II wojny światowej walczyli o wolną Polskę. W jej ramach zwolniliśmy z opłat za gaz ponad 500 osób, w tym Powstańców Warszawskich oraz rodziny osób strajkujących w kopalni „Wujek”. W tym roku najprawdopodobniej obejmiemy tą akcją kombatantów II wojny światowej” – powiedział Piotr Woźniak, prezes spółki PGNiG, organizatora wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 14 września na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, w godzinach 14.00-21.00 oraz na Rynku Wielkim w Zamościu od godz. 16.00.

Należy wspomnieć, że wydarzeniu patronuje prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Sprawozdanie budżetu Warszawy za 2018 rok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja