Sklepy Auchan wprowadzają nową akcję. “Godziny ciszy” będą w całej Polsce!

Spektrum autyzmu to pojęcie zawierające wszelkie zaburzenia autystyczne. Osoby ze stwierdzonym autyzmem mają trudności z interakcjami społecznymi i komunikacją. Dlatego wykonywanie pewnych czynności może wzbudzać dla nich pewny dyskomfort. Według statystyk w Polsce jest aż 30 tys. osób, u których stwierdzono autyzm (w tym 20 tys. dzieci oraz 10 tys. osób dorosłych). Borykają się oni z wieloma problemami, ale dzięki licznym akcjom społecznym, życie codziennie może stać się dla nich znacznie prostsze.

“ Godziny ciszy”!

Sklepy Auchan w ramach akcji “ godziny ciszy” wyłączy w swoich hipermarketach zbędne urządzenia elektroniczne. To znaczy, że podczas trwania “ godziny ciszy” muzyka nie będzie towarzyszyć kupującym, klienci nie usłyszą również żadnych komunikatów. Zostanie także przygaszone światło, a wszystkie telewizory będą wyłączone. Akcję stworzono z myślą o osobach z autyzmem. Akcja ma ułatwić osobom, u których został stwierdzony autyzm, spokojne robienie zakupów. Dodatkowo zostanie utworzona specjalna kasa, która również ma dbać o poczucie komfortu danych klientów.

Akcje wprowadzono już kilku miastach, między innymi w: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Radomiu oraz w Rzeszowie. Projekt został bardzo pozytywnie odebrany przez klientów sieci Auchan, dlatego z biegiem czasu akcja obejmie całą Polskę. “Godziny ciszy” w każdym ze sklepów zostaną wprowadzone w indywidualnym rytmie. Miejmy nadzieję, że akcja w szybkim tempie rozprzestrzeni się na całą Polskę.

Warszawa przeznaczy większe środki na in vitro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *