GH Development niedawno nabyło działkę na warszawskim Ursynowie gdzie do tej pory mieściło się Multikino, przy stacji metra Imielin, na której stoi najstarsze kino tej sieci w Warszawie. Nowym właścicielem nieruchomości jest spółka GH Development 11. Deweloper wyburzy multikino.
Prace rozbiórkowe nieczynnego multikina mają się rozpocząć wkrótce. W ramach rozbiórki zniknie również przylegający do multikina budynek parkingu wielopoziomowego. Zgoda na rozbiórkę została wydana w lutym bieżącego roku. Cały proces rozbiórki obiektu ma potrwać około czterech miesięcy, co oznacza, że do końca lutego 2025 roku budynek Multikina Ursynów powinien całkowicie zniknąć z mapy Warszawy – informuje https://investmap.pl/rusza-rozbiorka-najstarszego-multikina-w-warszawie-co-powstanie-w-jego-miejsce.a311071
– Decyzja o zamknięciu kina była trudna. Jednak transakcja sprzedaży prawa użytkowania wieczystego do działki, na której funkcjonuje Multikino Ursynów umożliwiła częściową spłatę zadłużenia, które narosło w okresie pandemii COVID-19. Był to czas szczególnie ciężki dla branży kinowej – kina były zamknięte przez okres 40 tygodni, a wsparcie finansowe PFR i PISF omijało największe podmioty takie jak Multikino SA, nie będące w sektorze MSP. Wiemy, że wielu widzów, a szczególnie mieszkańców Ursynowa jest z nami od lat i chcielibyśmy pożegnać się z nimi w sposób na jaki zasługuje tak wyjątkowa i wierna widownia.
– informował w czerwcu Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.
Jak deklaruje nabywca GH Development 11W zamierza on wybudować w tym miejscu siedmiopiętrowe apartamentowce. Przyjęty w czerwcu 2021 roku miejscowy plan dopuszcza zabudowę mieszkaniową. Na działce, na której znajduje się ursynowskie Multikino może powstać obiekt mieszkaniowo-usługowy o dopuszczalnej maksymalnej wysokości 23 metrów. We fragmencie działki znajdującym się naprzeciwko siedziby urzędu dzielnicy Ursynów plan dopuszcza budowę wysokiej na 34 m dominanty wysokościowej.
GH Development to belgijski deweloper, który nabył działkę przy ul. Wolskiej 31 i za nią nie zapłacił tj. wpłacił jedynie pierwszą ratę, a reszty sprzedający się nie doczekał i w tej sytuacji uchylił się od skutków oświadczenia woli na skutek błędu. Czytelnicy mogą sami ocenić postępowanie dewelopera. Sprawa trafiła do sądu, a jak wiadomo młyny sprawiedliwości mielą się powoli. zob. też: https://zyciestolicy.com.pl/dzialka-przy-ul-wolskiej-31-zamieszanie-z-belgijskim-inwestorem-gh-development-w-tle-wielkie-pieniadze/.
Sprawę Wolskiej 31 opisały media – Fronda, Do Rzeczy, Serwis21, MSN. Artykuły w tej sprawie ostatnio zniknęły z tych portali. Serwis21, co prawda usunął artykuł, ale równocześnie ujawnił przyczynę – otóż belgijski deweloper (konkretnie spółka zależna Gadbrook) wysyła wezwania do tych portali, grożąc skutkami m.in. art. 212 K.K. Redakcje prasowe dla świętego spokoju wolą zatem usuwać artykuły i nie wspominać o nich. Serwis21 jednak opublikował obszerne fragmenty wezwania ujawniające działanie belgijskiego dewelopera https://zyciestolicy.com.pl/gh-development-ogranicza-wolnosc-dziennikarska/
Czy zatem do takiego dewelopera można mieć zaufanie?