Projekt zmiany nazwy ronda Romana Dmowskiego na Praw Kobiet uzyskał negatywną opinię Zespołu do spraw Nazewnictwa Miejskiego – poinformował w środę wiceprzewodniczący Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego m.st. Warszawy radny Filip Frąckowiak (PiS).
Propozycja zmiany nazwy ronda Romana Dmowskiego na Praw Kobiet była rozpatrywana pod koniec ubiegłego roku przez Zespół do spraw Nazewnictwa Miejskiego przy Komisji Nazewnictwa.
Nie uzyskała jednak pozytywnej opinii. Została negatywnie oceniona
– poinformował o tym Frąckowiak.
Zwrócił uwagę, że radni Prawa i Sprawiedliwości nie byli o tym poinformowani. Natomiast o opinii zespołu wiedzieli radni większościowej Koalicji Obywatelskiej.
Obradująca w środę po południu Komisja Nazewnictwa ma zaopiniować sprawy wynikających ze sprawozdania z posiedzenia Zespołu Nazewnictwa Miejskiego z 31 grudnia 2020 r.
Jednak – podkreśla Frąckowiak – „przypadkiem” w sprawozdaniu zespołu nie znalazła się negatywna opinia dotycząca propozycji zmiany nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet.
W ocenie Frąckowiaka, nie znaczy to, że sprawa ta nie będzie omawiana podczas posiedzenia komisji. Sprawozdanie może zostać uzupełnione o ten punkt i poddany głosowaniu. Jeżeli większość członków Komisji Nazewnictwa odrzuci negatywną opinie Zespołu na temat zmiany nazwy ronda i ją rekomenduje, wówczas projekt trafi pod obrady Rady Warszawy.
Kalendarz prac wskazuje, że nie stanie się to jednak wcześniej niż podczas kwietniowej sesji Rady Warszawy
– wyjaśnił.
W środę rano wiceprzewodnicząca Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Monika Jaruzelska powiedziała w radiu RMF, że dostała „dosłownie setki e-maili, (…) które mówiły, o tym, że na posiedzeniu Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego, które odbędzie się dziś o 17, będzie poruszona kwestia zmiany ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet”
PAP/AS