Mężczyzna podający się za policjanta wyłudził ponad 28 tysięcy złotych od 81-letniej kobiety. 35-Letni oszust został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji z warszawskiej Woli.

„Z ustaleń policjantów wynika, że do pokrzywdzonej w wieku 81 lat zadzwonił mężczyzna, podając się za funkcjonariusza” – przekazała komisarz Sulowska. Mężczyzna miał powiedzieć kobiecie, że pracownicy banku współpracują z przestępcami i zamierzają ją okraść.

81-Latka wypłaciła kwotę w wysokości ponad 24 tysięcy złotych, po czym umówiła się z fałszywym policjantem na ulicy Smoczej w Warszawie w celu przekazania pieniędzy. Kobieta początkowo myślała, że bierze udział w policyjnej akcji. Poszkodowana dopiero później zorientowała się, że została oszukana.

Kilka dni później mężczyzna został zatrzymany przez policję w związku z inną sprawą. „Po przeprowadzeniu czynności w tej sprawie 35-latek został doprowadzony do wolskiej komendy” – przekazała komisarz.

„Przypominamy, że sprawcy przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców. W takich sytuacjach przede wszystkim należy zachować ostrożność. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności” – tłumaczyła policjantka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *