IMGW wydało ostrzeżenie, że nad Mazowszem nadciąga fala upałów. W najbliższych dniach temperatura może wynosić nawet 33 °C.

Mimo iż wielu z nas cieszy się ze sprzyjających warunków pogodowych podczas wakacyjnego urlopu, to wysokie temperatury niosą ze sobą bardzo duże zagrożenie. Grupami najbardziej narażonymi na przegrzanie są małe dzieci, jak również osoby starsze. Przede wszystkim trzeba regularnie nawadniać organizm oraz nosić nakrycie głowy. Pamiętajmy także, aby nie zostawiać podopiecznych oraz pupili w samochodach, ponieważ temperatura w aucie dochodzi aż do 70°C. Nie zapominajmy zapewnić zwierzętom dostępu do świeżej wody oraz miejsc, w których mogłyby się schronić przed słońcem!

W miarę możliwości unikajmy przebywania na słońcu w godzinach południowych. Pamiętajmy również, aby nie zasypiać na słońcu, może to grozić poparzeniem słonecznymi lub nawet udarem słonecznym. Objawami udaru są: silne bóle i zawroty głowy, gorączka, dreszcze, przyspieszone tętno, zwiotczenie mięśni, ogólny niepokój, nudności, a nawet wymioty. W razie wystąpienia tych objawów należy bezwzględnie wezwać służby ratunkowe!

Wielkie tarapaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *