Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu” opublikowało zaproszenie na dzisiejszą konferencję prasową. Podczas wydarzenia poruszona zostanie problematyka wynikająca z tak zwanego „czarnego czwartku”. Konferencja rozpocznie się o godzinie 14.00 w Centrum Prasowym PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie.

Datę wydarzenia wybrano nieprzypadkową, ponieważ dzisiaj mija piąta rocznica tzw. „czarnego czwartku”. Przypominamy, że to właśnie tego dnia szwajcarski bank zadecydował o uwolnieniu kursu franka wobec euro. Dla tysięcy Polaków oznaczało to gwałtowny wzrost rat kredytowych. Na stronie stowarzyszenia przekazano zagadnienia, które zostaną poruszone podczas dzisiejszej konferencji.

Omówione zostaną następujące tematy:

  • Statystyki batalii sądowych, kredytobiorcy – kontra banki
  • Działania Stowarzyszenia zrealizowane w 2019 i planowane w 2020 r. – Pozew przeciw Skarbowi Państwa
  • Kilkadziesiąt tysięcy licytacji kredytowanych nieruchomości – skutki społeczne i ekonomiczne dla Polski
  • Dwie rodziny opowiedzą o swojej sytuacji w przededniu licytacji.”

 

Film „Banksterzy”

Co więcej, poruszony zostanie temat filmu „Banksterzy”, w którym wystąpią między innymi: Katarzyna Zawadzka, Antoni Królikowski, Magdalena Lamparska, Tomasz Karolak, Jan Frycz, Małgorzata Kożuchowska, Rafał Zawierucha, Maciej Nawrocki, Ewa Kasprzyk. Należy także wspomnieć, że podczas dzisiejszego wydarzenia aktorzy oraz scenarzysta opowiedzą nam o nowej produkcji.

Film będzie przedstawiał konsekwencje odczuwane przez tysiące Polków. Co więcej, ukazany zostanie mechanizm wprowadzania pożyczek we frankach oraz sposoby, w jakich banki miały namawiać swoich klientów do korzystania z toksycznych usług. Film został zainspirowany prawdziwymi historiami ludzi, którzy zadłużyli się w ten sposób. Podczas tworzenia projektu konsultowano się z dawnymi pracownikami banków, jak również ze specjalistami od rynku kapitałowego w Polsce. Swój wkład w produkcję mają także członkowie stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”.

Szlachetna Paczka – Sąd wszczął postępowanie o wykreślenie Joanny Sadzik z funkcji prezesa Stowarzyszenia WIOSNA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *