I ty możesz wziąć kawałek poezji węgierskiej. Dziś obchodzony jest dzień poezji węgierskiej. Na witrynie siedziby Węgierskiego Instytutu Kultury umieszczono karteczki z poezją węgierską. Akcja z kolorowymi karteczkami ma miejsce nie tylko w Warszawie. Podobne karteczki można znaleźć na całym świecie. Na karteczkach zapisane są wersy wielkich poetów literatury węgierskiej.

„Do zapoczątkowanej w Londynie kreatywnej akcji, w tym roku dołączają się węgierskie instytuty za granicą od Pekinu do Berlina, popularyzując w ten sposób węgierska kulturę wśród międzynarodowej społeczności. Setki karteczek na oknach frontowych instytutów stworzy barwną instalację, zachęcając przechodniów by w ojczystym języku czytali bądź zabrali ze sobą wiersze lubianych na Węgrzech poetów.”

– możemy przeczytać na oficjalnej stronie FB Instytutu Kultury Węgierskiej.

W tym roku z okna Instytutu można zdjąć i wziąć do domu wiersze Krisztiny Tóth (przeł: Anna Butrym), Bálinta Balassiego (przeł.: Teresa Worowska), Sándora Petőfiego (przeł: Leopold Lewin), Miklósa Radnótiego, (przeł.: Aleksander Nawrocki ) László Nagya (przeł: Tadeusz Nowak), Jánosa Pilinszkyego (przeł.: Jerzy Snopek) oraz Andrása Ferenca Kovácsa (przeł.: Jerzy Snopek)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja