Stołeczni radni zadecydowali o podwyższeniu dziennej opłaty za jedzenie w warszawskich żłobkach. Opłata będzie teraz wynosiła maksymalnie 15 zł. Projekt Rafała Trzaskowskiego został poparty przez 37 radnych. Przeciwnych było 18 radnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Tomasz Herbich przekonywał,że podniesienie dziennej opłaty do 15 zł jest zbyt drastyczne. Natomiast Paweł Rabiej twierdził, że kwota 15 złotych była wskazana przez samych rodziców, którzy mieli wypowiedzieć się w badaniu przeprowadzonym przez stołeczny ratusz.

Dotychczasowa stawka określona na poziomie nieprzekraczającym 10 zł dziennie została skalkulowana na podstawie kosztów zakupu surowców zużytych do sporządzania posiłków. Realny koszt wyżywienia w żłobkach publicznych to ok. 13 zł dziennie. W przypadku żłobków niepublicznych, którym Miasto zleciło organizację opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 koszt ten oscyluje na poziomie od 12 do 15 zł dziennie w przypadku zakupu usług cateringowych” – wskazano w uzasadnieniu.

Dodano również, że ustalenie uchwałą Rady m.st. Warszawy maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie w wysokości 15 zł dziennie zwiększa kompetencje dyrektora Zespołu Żłobków w przypadku wzrastających cen żywności i jednocześnie chroni rodzica przed zwiększeniem stawki powyżej 15 zł”.

Czwartkowa sesja Rady Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *