Radni Bielan są przeciwni zabudowie „Serka Bielańskiego” najdroższego placu dzielnicy.
Gdy w 2008 roku otwierano bielański odcinek metra, wprost mówiło się o ułatwieniu codziennych dojazdów do pracy, ale także ożywieniu dzielnicy, zachęceniu do budowania na Bielanach mieszkań, sklepów i biur. Udało się to tylko częściowo. Na Słodowcu, Wawrzyszewie i Wrzecionie powstało (i wciąż powstaje) sporo nowych bloków, w których otwarto wiele lokali handlowych i usługowych. Do zabudowania pozostała jeszcze najcenniejsza ziemia, bezpośrednio sąsiadująca ze stacją metra: tzw. Bielański Serek, czyli trójkąt między Żeromskiego, Marymoncką i Sacharowa.
W 2017 roku była opisywana propozycja Moniki Majewskiej, która poświęciła Serkowi pracę dyplomową na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jej zdaniem trójkąt przy stacji metra Słodowiec to doskonałe miejsce na jedno z centrów aglomeracji warszawskiej, ze stosunkowo gęstą zabudową mieszkalno-handlowo-biurową, dzięki której byłoby uczęszczane przez cały tydzień i przyciągało osoby z całej dzielnicy. Historyczna oś ulicy Kasprowicza byłaby zwieńczona miejskim placem i stojącym w narożniku Serka wieżowcem, który przełamałby dominację bloku Słodowiec City.
Jednak całkowicie inną propozycję dla Serka mają radni Piotr Walas i Ewa Turek, którzy w ramach budżetu obywatelskiego proponują „zalesienie” terenu. Za 550 tys. zł na Słodowcu miałby powstać „las” z pięciuset drzew. Jakie byłyby rzeczywiste, całkowite koszty? Według strony nadzoru budowlanego łączna powierzchnia działek na Serku to ponad 31 tys. m2.
Radni są przeciwni zabudowie „Serka Bielańskiego”, wystawili w związku z tym stosowną interpelację, ponad to, zbierają od mieszkańców odpowiednie podpisy pod projektem „STOP zabudowywania każdej wolnej przestrzeni naszej dzielnicy Miasto dla Mieszkańców, NIE dla deweloperów „.
źródło: Facebook
WARSZAWA, BIELANY, RADNI, SEREK BIELAŃSKI, DEWELOPERZY, ZABUDPWANIE TERENU, INTERPELACJA