W Warszawie miało miejsce pierwsze z serii spotkań przedstawicieli NFZ i związkowców z władzami szpitali. Niestety podczas rozmów nie doszło do podwyżki płac lub proponowana kwota była niesatysfakcjonująca.

Przypominamy, że związki zawodowe fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych i elektroradiologów od kilku miesięcy apelują o podwyżki wynagrodzeń. Wczoraj prowadzono rozmowy prezesem zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Siedlcach.

„Pan dyrektor NFZ przedłożył informację i list intencyjny, który pan minister rozesłał do wszystkich dyrektorów placówek w Polsce, aczkolwiek prezes szpitala wojewódzkiego uważa, że kwota, którą otrzymali 1 kwietnia – podwyżki 320 zł dla magistra fizjoterapii, 280 zł dla licencjata fizjoterapii i 280 zł dla technika fizjoterapii – jest wystarczająca i w tym roku nie przewiduje dalszych podwyżek, aczkolwiek jest to placówka, gdzie fizjoterapeuci zarabiają na poziomie 4,5 tys. złotych brutto (magister) już po tej kwietniowej podwyżce. Jest to placówka, w której się dobrze zarabia” – przekazał przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii, Tomasz Dybek.

Niedługo odbędą się kolejne spotkania z władzami szpitali.

Rekordowe przychody Warszawy z podatku PIT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *