Za trzy lata w fabrykach całego świata ma pracować 5,5 mln robotów, podczas gdy obecnie szacuje się ich liczbę na około ich 3,5 mln. Liderem w zakupach nowych urządzeń są Chiny. Kolejne miejsca zajmują Japonia, Stany Zjednoczone, Korea Południowa i Niemcy. Polska, ze względu na zbyt niską sprzedaż robotów przemysłowych, wymyka się oficjalnym statystykom i pozostaje daleko w tyle za Czechami i Słowacją.

Na całym świecie przybywa robotów przemysłowych. Według Międzynarodowej Federacji Robotyki w 2018 roku sprzedano ich 422 tys. sztuk, dzięki czemu globalna liczba egzemplarzy wzrosła do 3,5 mln, co odpowiada choćby populacji Berlina. Polska jest pod tym względem daleko w tyle, nie tylko za największymi potęgami gospodarczymi świata, ale nawet za wyraźnie mniejszymi krajami regionu.

Wydatki firm na zakup nowych robotów przemysłowych sięgnęły w 2018 roku 16,5 miliarda dolarów. Zgodnie z danymi Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) ich sprzedaż wzrosła o 6 proc., a na każde 10 tys. pracowników przypadało z końcem roku 99 jednostek. W poprzednim zestawieniu ten współczynnik wyniósł 85 egzemplarzy.

źródło: liderzyinnowacyjnosci.com

Spada dzietność kobiet na świecie. Czy ziemia się wyludni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja