W podwarszawskich Łomiankach zatrzymano sześć osób, cztery tymczasowo aresztowano. Akacja została przeprowadzona przez CBŚP. Zatrzymani są podejrzani o czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Do zdarzenia doszło w zeszły weekend.

Akcja została przeprowadzona na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W zatrzymaniu uczestniczyli funkcjonariusze z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, którym towarzyszyli policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie oraz funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak przekazała rzecznik prasowy CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz – Funkcjonariusze CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o czerpanie korzyści z cudzego nierządu”.

Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie tej grupy zajmowali się m.in. werbowaniem kobiet do świadczenia usług seksualnych w agencji towarzyskiej w okolicach Warszawy, czerpiąc z tego zyski. Wśród zatrzymanych jest Olena J., Piotr J. i Wiesław G., którym przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Z zebranego materiału wynika, że to właśnie te osoby organizowały biznes, wydawały polecenia innym, rozliczając ich z zadań i utargu. – dodała Jurkiewicz.

Zaznaczono także, że akcja została przeprowadzona błyskawicznie, co zaskoczyło podejrzanych i dzięki temu nie mieli żadnych szans na reakcję”.

Jak się okazuje, w kilkusetmetrowym lokalu miały pracować Polki oraz kobiety pochodzące z państw Europy Wschodniej. Według ustaleń, za jedną usługę klienci mieli płacić nawet po kilkanaście tysięcy złotych.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kwalifikowane z art. 258 par. 1 Kodeksu karnego oraz czerpania korzyści z nierządu, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Ponadto trzem zatrzymanym przedstawiono zarzut kierowania tą grupą, kwalifikowane z art. 258 par. 3 kk. – podała Prokuratura Krajowa.

Zaznaczano także, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec czterech podejrzanych wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania”.

Sąd pozytywnie rozpatrzył wyżej wspomniane wnioski. Przypominamy, że za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja