Site icon ZycieStolicy.com.pl

CBŚP: Brutalny gang sutenerów napadał na konkurencję

CBSP 1

Członkowie rozbitej w połowie marca grupy przestępczej, która czerpała korzyści z nierządu, cechowali się wyjątkową bezwzględnością. Dokonywali rozbojów na kobietach, które usługi seksualne świadczyły dla innych – przekazała nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Biuro śledcze zlikwidowało w połowie marca siedem agencji towarzyskich, tzw. mieszkaniówek. W rozbiciu grupy wzięło udział blisko 150 policjantów z CBŚP oraz z Samodzielnego Pododdziału Kontrerrorystycznego Policji w Rzeszowie i Krakowie, a także policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Krakowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Akcję nadzorował Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, który prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Członkowie tej grupy zajmowali się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu oraz dokonywali rozbojów na kobietach świadczących usługi seksualne indywidualnie. Z ustaleń śledczych wynika, że gang działał na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego i śląskiego

– podała nadkom. Jurkiewicz.

Rzeczniczka CBŚP podała, że gang był „bezwzględny i brutalny”. Członkowie grupy przyjeżdżali do lokali, w których świadczone były usługi seksualne, a następnie dokonywali rozbojów z użyciem broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Przemoc stosowano na kobietach pracujących dla innych grup. Przestępcy chcieli w ten sposób pozbyć się konkurencji.

Poza kradzieżą gotówki, biżuterii czy telefonów komórkowych należących do kobiet oraz ich klientów, mężczyźni informowali sterroryzowane kobiety, że jeżeli nadal chcą pracować, to mogą wyłącznie w agencjach towarzyskich nadzorowanych przez nich

– podała Jurkiewicz.

Szefem gangu brutalnych sutenerów miał być pochodzący z Tarnowa 40-letni Daniel G., znany w przestępczym środowisku jako „Walker”.

Z poczynionych dotychczas ustaleń wynika, że Daniel G. w okresie od stycznia 2020 r. do momentu zatrzymania 16 marca br. w ramach zarządzanych przez siebie stacjonarnych agencji towarzyskich osiągnął z prostytucji co najmniej 100 kobiet korzyść majątkową łącznie około 870 tys. zł

– podał prokurator Rafał Teluk, szef Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Zatrudnione u G. kobiety musiały płacić po 200 zł za dobę za możliwość pracy.

Podczas przeszukania agencji, mieszkań oraz różnych obiektów użytkowanych przez podejrzanych, policjanci zabezpieczyli broń palną, amunicję hukową oraz atrapy broni palnej. Ponadto zabezpieczono kilkanaście telefonów komórkowych wykorzystywanych w przestępczym procederze, zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz pieniądze. Na poczet przyszłych kar przejęto blisko 350 tys. zł.

Podejrzanemu o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności, zaś członkom grupy – do 5 lat więzienia.

Karą także do pięciu lat zagrożone jest też czerpanie korzyści z uprawiania prostytucji przez inną osobę, natomiast za rozboje z użyciem niebezpiecznych narzędzi grozi nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratury sąd aresztował na trzy miesiące pięciu podejrzanych. Natomiast wobec dwojga podejrzanych prokuratura zastosowała wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania Polski, dozory policji, poręczenie majątkowe.

Prok. Teluk dodał, że śledztwo jest rozwojowe i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

PAP/AS

„Kręcony” z Pruszkowa zatrzymany

Exit mobile version