W ten weekend zostaną wprowadzone pierwsze zmiany w układzie drogowym i komunikacji miejskiej, które są spowodowane budową stacji Ulrychów i Powstańców Śląskich. Zmiany w ruchu będą wdrażane etapami, tak by ruch w rejonie placów budów odbywał się jak najsprawniej.

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu na Bemowie nastąpią już w niedzielę 12 maja br. od godziny 16:00. Południowa jezdnia ul. Górczewskiej na czas budowy zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od zjazdu prowadzącego na terenie galerii handlowej do ul. Białowiejskiej.

W obydwu kierunkach będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki, służby miejskie, pojazdy z identyfikatorem MW oraz posiadacze karty parkingowej wydawanej osobom z niepełnosprawnościami.
W następny weekend, 17 maja rozpoczną się prace związane z budową stacji metra „Powstańców Śląskich”, która powstanie na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo.

Początkowo z ruchu zostaną wyłączone skrajne pasy obydwu jezdni ul. Górczewskiej wzdłuż torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Klemensiewicza do Powstańców Śląskich, a także jeden pas północnej jezdni przy skrzyżowaniu z ul. Konarskiego. Skręt w lewo w ul. Konarskiego będzie możliwy jedynie z sąsiedniego pasa.

Zmiany dotknął również tramwajów od początku kursowania i również zaczną obowiązywać od soboty, 18 maja. Wyłączone z ruchu zostanie torowisko od ul. Powstańców Śląskich do pętli Os. Górczewska. Tramwaje linii 10 pojadą prosto ulicami: Powstańców Śląskich – al. Reymonta – Broniewskiego – Wólczyńska – Nocznickiego do pętli Metro Młociny, a linii 26 ulicami: Powstańców Śląskich, Radiową i Dywizjonu 303 do pętli Koło. Składy linii 28 będą natomiast kursowały ulicami: Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – Okopowa – Towarowa – pl. Zawiszy – Grójecka do pętli na pl. Narutowicza. Zawieszone zostanie kursowanie linii 11.

Kolejny etap prac jest planowany na czerwiec. Po zatwierdzeniu projektów czasowej organizacji ruchu, dla kolejnych faz budowy, odbędą się spotkania informacyjne z mieszkańcami. Na przystankach, przez najbliższe dwa tygodnie obecni będą informatorzy Zarządu Transportu Miejskiego, a w autobusach i tramwajach kursujących na Bemowie pojawią się ulotki i specjalne podwieszki informacyjne.

Od 8 maja, wraz z początkiem zasadniczego etapu budowy, uruchomiony został tymczasowy punkt informacyjny czynny w dni robocze od godz. 9 do 17. Na miejscu przedstawiciele wykonawcy będą udzielać wszelkich informacji dotyczących technologii budowy oraz zmian w organizacji ruchu. Punkt stanie po południowo-wschodniej stronie skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich i Górczewskiej, nieopodal ul. Kossutha.

One Comment on “Budowa metra na Bemowie, spore utrudnienia w stolicy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *