BIG Poland kupuje 13 park handlowy – Grodzisk Sfera Park
wzmacniając pozycję w aglomeracji warszawskiej
Transakcja obejmuje park handlowy o powierzchni 11 000 mkw. GLA, zlokalizowany w Grodzisku Mazowieckim, w zachodniej części aglomeracji warszawskiej. Obiekt stanie się 13. parkiem handlowym w polskim portfolio BIG Poland oraz drugim w województwie mazowieckim, obok BIG Łubna pod Warszawą. Łączna powierzchnia obiektów należących do spółki wzrośnie do blisko 258 000 mkw. GLA. Rebranding i otwarcie pod marką BIG zaplanowano na koniec lata.
Obiekt działa od października 2023 roku przy ul. Żyrardowskiej 14, tuż przy zjeździe z obwodnicy Grodziska Mazowieckiego, z dogodnym dojazdem od autostrady A2 i drogi krajowej DK50. Obejmuje 19 sklepów i punktów usługowych oraz 350 miejsc parkingowych. Wśród najemców znajdują się m.in. Biedronka, Sinsay, New Yorker, JYSK, RTV Euro AGD, Rossmann, Pepco, Dealz, KiK, TEDi, Martes Sport, Maxi Zoo, Woolworth, Świat Książki, Kodano Optyk oraz koncepty gastronomiczne.
W pełni wynajęty park handlowy wyróżnia się sprawdzoną lokalizacją, atrakcyjnym miksem najemców, doskonałą dostępnością komunikacyjną oraz długoterminowym potencjałem wzrostu. Jego zasięg obejmuje ponad 100 tys. mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, powiatu grodziskiego i okolicznych gmin. Region ten charakteryzuje się ponadprzeciętną siłą nabywczą mieszkańców.

Zakup wzmacnia obecność BIG Poland w województwie mazowieckim, gdzie spółka posiada już park handlowy BIG Łubna. Obiekt, funkcjonujący od 2024 roku przy ul. Puławskiej, obsługuje południową część aglomeracji warszawskiej w rejonie Piaseczna. Nowa akwizycja rozszerza działalność firmy na zachodnią część Mazowsza, wzdłuż osi Warszawa-Poznań, obejmującej między innymi Pruszków, Milanówek, Podkowę Leśną, Brwinów i Żyrardów. Grodzisk Mazowiecki, położony ok. 30 km od centrum Warszawy, jest jednym z najszybciej rozwijających się miast województwa mazowieckiego.
Grodzisk Sfera Park to bardzo dobrze funkcjonujący obiekt na dynamicznie rozwijającym się rynku Grodziska Mazowieckiego. Zdecydowaliśmy się na tę akwizycję ze względu na strategiczne położenie, mocny miks najemców, stabilne wyniki operacyjne oraz długoterminowy potencjał wzrostu. Obiekt idealnie wpisuje się w strategię BIG Poland, polegającą na pozyskiwaniu wysokiej jakości parków handlowych w atrakcyjnych i szybko rozwijających się lokalizacjach.
Rozszerzenie obecności w aglomeracji warszawskiej to dla nas ważny krok. Rebranding i otwarcie obiektu pod marką BIG planujemy jeszcze tego lata. W kolejnych miesiącach wprowadzimy również rozbudowany program wydarzeń i aktywności dla klientów – mówi Eran Levy, CEO BIG Poland.
Finansowanie transakcji zapewnił mBank, kontynuując współpracę z BIG Poland przy akwizycjach na polskim rynku. To kolejny wspólny projekt, potwierdzający siłę długoterminowego partnerstwa opartego na zaufaniu, doświadczeniu i skutecznej realizacji.
BIG Poland aktywnie działa na polskim rynku od 2022 roku i posiada obecnie portfolio 13 parków handlowych zlokalizowanych w Andrychowie, Lubinie, Łubnej, Gorzowie Wielkopolskim, Ostródzie, Włocławku, Myszkowie, Olsztynie, Suwałkach, Koszalinie, Kielcach, Dzierżoniowie i Grodzisku Mazowieckim, o łącznej powierzchni blisko 258 000 mkw. GLA. Ponadto firma posiada cztery projekty deweloperskie w przygotowaniu, zlokalizowane w Pile, Olkuszu, Konstantynowie Łódzkim i Bolesławcu.
Celem BIG Poland jest tworzenie tętniących życiem i atrakcyjnych przestrzeni zakupowych, które nie tylko odpowiadają na różnorodne potrzeby lokalnych społeczności, ale również przyciągają czołowe marki. Firma stawia na przemyślane projektowanie przestrzeni handlowych, zapewniając klientom wygodę, estetykę i możliwość zaangażowania się w życie lokalnej społeczności.
Dynamiczny rozwój BIG Poland oraz wysokiej jakości realizowane inwestycje zostały docenione prestiżowymi nagrodami branżowymi w 2025 i 2026 roku. Spółka otrzymała tytuł Investor of the Year w konkursie CEE Retail Awards 2026, natomiast BIG Gorzów został uznany za Retail Development of the Year, CEE podczas gali Eurobuild CEE Awards 2025, co potwierdza siłę marki BIG w całym regionie.
Więcej informacji o BIG Poland można znaleźć na stronie: www.bigcenterspoland.com lub na profilu LinkedIn firmy.


